Wpis z mikrobloga

SkullCrushers 95kg x 5, Jest i filmik #strongaf Aż tyle nigdy nie robiłem, a to po wyciskach 8x3 pin press close grip + 2x20 bench. I w końcu chociaż łokcie czuje, bo ostatnio jakoś za mało je katowałem.

Czas treningu 1h20min

Wide grip lat pulldown 3x15
DB bench - 2x20
Hammer curl 2x12
Side raise 2x12
Band triceps pushdown 2x25

Speed Bench pin press 8x3 165kg (close grip/medium grip)
Bench press 2x20 100kg
Skullcrushers - 60x5 70x5 80x5 95kg x 5
Wide grip low pulley rows - 5x12

Single Arm DB standing OHP - 3x12 42,5kg
Biceps curl 3x10
Facepull seated - 3x15
Band triceps pushdown 2x50

Speed Bench pin press 8x3 165kg - Dlaczego taki wariant? Cóż jestem bardzo eksplozywnym wyciskaczem, i można powiedzieć że cały dół wyciskania opieram właśnie o "wybuch" pomoc całego ciała, pleców, nóg - powodując że sztanga na poziomie klatki (przez peirwsze 1/3 ruchu) nie waży prawie nic, sama "wyskakuje".

Wyciskanie do pinów uniemożliwia właśnie tą pomoc ciałem, ten "zarzut" przez co mięśnie są zmuszone w pełni do pracy już na dole boju. Do tego dochodzi rozbicie łańcucha ekscentryki/koncentryki. To buduje przepotężny start. Jeszcze w następnym tygodniu będę robił ten wariant, a potem wracam do gum.

Też trochę błąd robiłem bo czasami zbyt szybko opuszczałem i sztanga mi się odbijała od pinów.

Bench press 2x20 100kg - VOLUME i tyle co tu więcej gadać :)

Skullcrushers 95kg x 5 - Cały dzień miałem to w głowie, tyle jeszcze nie robiłem a chciałem :) No a jak już wbiłem sobie to do głowy to musiałem spróbować, chociaż po powyższych wyciskaniach byłem wykończony. Ale UDAŁO SIĘ :D chociaż w trakcie tragiczny skurcz pośladka mnie złapał xD I w końcu poczułem że łokcie dostały odpowiedni bodzieć hehehe. Lubię w tym ćwiczeniu właśnie powoli opuszczać, czuć budujące się napięcie w tricepsach i po dotknięciu czoła mocno,eksplozywnie do góry.

Reszta treningu to już duperele, drobnostki.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - SkullCrushers 95kg x 5, Jest i filmik #strongaf Aż tyle nigdy nie robił...
  • 12
  • Odpowiedz
btw jaka jest różnica między skullcrashersami sztangą prostą a łamaną?


@stefan8800: łamana pozwala odciążyć nadgarstki i podobno łokcie - co jest zarazem minusem, bo nam ZALEŻY na obciążeniu łokci, w sensie części tricepsa przy bezpośrednio przy łokciu, bo to jest najważniejsza część do wyciskania (Louis Simmons)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: wciąż podobnie. Widoczne 2 etapy ruchu, ściągnięcie łokci w dół z minimalnym wyprostem w łokciu, łokcie na zewnątrz i wycisk.

Spróbuj przegiąć z poprawnością, ramię prostopadle do ciała lub przesunięte dalej w kierunku głowy, łokieć wskazujący do przodu (przy tych gabarytach może być ciężko). Blokada pozycji, praca odbywa się tylko w stawie łokciowym w jednej osi. Jeśli już chcesz trochę sobie pomóc, to odkładając sztangę za głowę i przy wyproscie
  • Odpowiedz
@wodiwo: Ale forma taką jak ja robię jest w pełni poprawna i tak to właśnie wygląda przy takich ciężarach. Do tego trzeba uwzględnić to że zahaczam o ~50cm w przedramieniu i ~60cm w łapie. To na tyle skutecznie ogranicza ruch że chcąc robić tak jak ty to opisałeś do czoła brakowałoby mi z 15-20cm.

Tutaj inny siłacz który robi tak samo, bo tak forma wygląda przy takich ciężarach.

https://youtu.be/sLxrV2afnzk
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: na moim filmiku jest 70kg, z taką formą robię 85kg. Ćwiczenie izolować ma triceps, jeśli ciężar na to nie pozwala, to zamiast robić skróconą wersję dwóch innych ćwiczeń, zmniejsz ciężar.

Nie piszę żeby marudzić, po prostu masz sporo mocy i takie zmiany pozwolą Ci jeszcze więcej z siebie wycisnąć.

Nie dobijanie tricepsa jest głównym czynnikiem ograniczającym wyniki w wyciskaniu.
  • Odpowiedz
@wodiwo: Uwierz mi że tak jak ja robię to wchodzi w triceps i to mocno.

zmniejsz ciężar.


Ale co mi da zmniejszenie ciężaru? Jeżeli nie zrobię tego ruchu inaczej, bo się po prostu nie da przy mojej budowie ciała.

Nie dobijanie tricepsa jest głównym czynnikiem ograniczającym wyniki w wyciskaniu.


No niewiele osób dobija ten triceps tak mocno jak ja, chociażby trening z dzisiaj, tate press 40kg. Bo ja dobrze zdaję sobie
  • Odpowiedz