Wpis z mikrobloga

#f1 #siatkowka #orlen #kubica #szczecin #afera

Nie wierzę ale stało się faktem, że Robert Kubica zaszkodził polskiej siatkówce. Orlen wypiął się na klub Stocznia Szczecin ze sponsorowania go i przeznaczył wszelkie środki na Kubicę... Tak wielkiego konfliktu interesów nigdy nie było pomiędzy piłką nożną, siatkówką czy skokami. Przykro na to patrzeć.

Jako kibic siatkówki liczę, że wznowiona kariera Kubicy zakończy się jak najszybciej!
rbk17 - #f1 #siatkówka #orlen #kubica #szczecin #afera

Nie wierzę ale stało się fa...

źródło: comment_PJ2TRf74hOdIQSoVMhq0HdPDxJ8NT01K.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
Na jaką kwotę mieli sponsoring Orlenu?


@TomdeX: na żadną, bo żadnego sponsoringu nie było. Była za to wizja, że Orlen podpisze umowę sponsorską i klub będzie stać na płacenie zawodnikom pensji. Jak widać nie wszystko poszło po myśli włodarzy klubu, bo potencjalny sponsor się wycofał, a klub jest w ciemnej dupie bo podpisał kontrakty z zawodnikami na których go nie stać
  • Odpowiedz
@rbk17: Budżety w siatkówce są na tyle małe, że ten sponsoring Orlenu to przecież byłyby jakieś grosze w porównaniu ze sponsoringiem w F1. Nie chce mi się wierzyć, że wsparcie Williamsa zaważyło na wycofaniu się ze sponsoringu Stoczni.
  • Odpowiedz
@Drmscp: racja, budżety w siatkówce nie są tak duże jak te w F1, ale jeśli włodarze Stoczni uznali, że gdy Orlen podpisze umowę to spokojnie będzie ich stać na opłacenie kontraktu zawodnikom pokroju Kurka, który w zeszłym sezonie za grę w tureckim Ziraat Bankası zarobił 4mln zł i w międzyczasie został najlepszym siatkarzem Europy, a teraz przyszedł do klubu który poza krajowym podwórkiem nie jest znany to jasne że nie przyszedł
  • Odpowiedz
@cwany_lis: Cóż, od początku ten projekt pt. Stocznia Szczecin wyglądał dziwnie i wyglądał na kolosa na glinianych nogach. Tak się nie buduje klubu, że z dnia na dzień wpompowuje się tam w ciul pieniędzy i sprowadza gwiazdy. Gość, który nie tak dawno temu był trenerem siatkarskiej potęgi (Treviso) zostaje sprowadzony na stanowisko dyrektora sportowego (!). Wszystko w tym projekcie śmierdziało i tak szczerze mówiąc, to prędzej czy później by walnęło.

PS.
  • Odpowiedz
@Drmscp: słyszałem o czymś takim jak płacenie sponsora za kontrakt. Może chodzi tu o to, że Orlen płaciłby za kontrakt dwóch-trzech największych pensji, a na resztę dałby takie 200tyś?
  • Odpowiedz
@Drmscp: racja, tu się zapędziłem, niemniej przed przyjściem do Szczecina był 3 najlepiej opłacanym siatkarzem na świecie, więc oferta ze Stoczni musiała być niezła skoro podpisał kontrakt
  • Odpowiedz
@rbk17: wygooglowałem i przepraszam bardzo, ale o czym Ty #!$%@?? Orlen dopiero teraz wyłożył kasę, a siatkarze Stoczni Szczecin nie dostają wypłaty od 2 miesięcy. W dodatku Orlen nie jest ich sponsorem, tylko - jak sama nazwa wskazuje - Stocznia Szczecińska.
  • Odpowiedz
@rbk17: już znalazłem, ponoć Orlen miał im sypnąć kasą, ale to nie jest potwierdzona informacja. Tak czy siak nikomu nie odebrali, co najwyżej nie dali. Jak ten klub mógł uratować tylko taki sponsor jak Orlen, to trochę słabo o nim świadczy.
  • Odpowiedz
Nie sądzę, że Orlen dawał więcej jak dwa miliony. Do tej pory w siatkówce nie było w Polsce klubu z budżetem wyższym niż 7-8 milionów. Chcesz mi powiedzieć, że Orlen stanowiłby więcej niż 20% budżetu i nawet sponsorem tytularnym by nie był? Nie wierzę w takie bajki. Martini płaciło Williamsowi 15 milionów euro za sezon i byli sponsorem tytularnym, a budżet zespołu to było 110-120 milionów.


@Drmscp: Na moje mowa była
  • Odpowiedz
@rbk17 jako fan siatkowki jestem przeciwny odwalaniu takiej farsy jak stocznia szczecin, zatrudnianie siatkarzy ponad budzet, bo byli dogadani na gebe z orlenem czy cos. Jest papier, jest podpis, jest hajs - szukamy graczy. Nigdy na odwrot. A Kubicy zycze jak najlepiej mimo, ze nie bede raczej ogladal ani jednego wyscigu.

Najwieksza krzywde polskiej siatkowce zrobil zarzad stoczni.
  • Odpowiedz
@rbk17: a na ch mi ta siatkówka, jak kubica rozsławia Polskę na cały świat.. To tak jakby żalić się, że gra w krykieta jest mniej popularna od piłki nożnej. F1 to prestiż, którego firma paliwowa nie znajdzie nigdzie indziej..
  • Odpowiedz