Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, pomocy. budzet ok 4k z systemem, wiec powiedzmy z butow nie wyrywa. Ma to byc komputer do w miare komfortowego i przyjemnego dla oka grania. PUBG, H1Z1, CS GO, WoT - czyli generalnie nie jakieś topowe produkcje pod wzgledem grafiki. Tak samo nie muszą latac na Full HD + Ultra ostawieniach grafiki, jak bedzie plynnie na 'wysokich' detalach to dla mnie wystarczajaco.

Coś tu mocno zjeb****m albo powinienem wymienic? Czlowiek sie juz postarzał i nie jest tak obeznany sprzetowo jak kiedys ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #pcmasterrace
CzakNorris - Dobra Mirki, pomocy. budzet ok 4k z systemem, wiec powiedzmy z butow nie...

źródło: comment_MpaUNX8qwwDPILERH6NZYbgihZwdOeOY.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zapijaczonydzony:
Ja od nich brałem z 15 zestawów na cały setup do własnego montażu i nigdy nie miałem z nimi problemów.

@CzakNorris:
Faktem też jest, że SSD bym również wybrał inne - zapewne coś z nvme jakieś 240GB na system i jakąś pojedyńczą gierkę, którą aktualnie będę ogrywał + 2TB HDD 5400 obr./min. Praktycznie go nie słychać, a miejsca robi się w opór.
Zasilacz zmieniłbym na SPC M2
  • Odpowiedz
@zapijaczonydzony Pierwszy raz wsadzili mi kartę tak, że popsuli i kartę i płytę główną (głównie wejście PCI). Drugi raz karta latała w obudowie, że chłodzenie było do d--y i głośność odrzutowca. Trzeci raz dali mi krzywą obudowę i wątpię czy to była wina przesyłki.
I jeszcze nie zapomnę tego, że obiecali mi kod na grę a ten kod był wykorzystany XD
  • Odpowiedz
@ArthasMenethil:
Wybierając opcję montażu bierzesz na siebie ryzyko, że obcokrajowiec, który siedzi tam i napisał w CV "umiem składać kompy" może Ci coś s--------ć ;P Tak jak powiedziałem - zamawiałem kilkanaście koszyków na całe setupy i z żadnym nie miałem problemów.
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Dysk MX500, ewentualnie coś szybszego pod m.2, ale tak tanio jak pod SATA nie będzie. Płyta od MSI, B450 Pro, Mortar, Bazooka, gdzie sekcja jest dobrze chroniona, dobre warunki pod OC. Zasilacz Seasonic Focus 550W, 10 lat gwarancji, w idle bezgłośny, bardzo, bardzo solidny. Trochę byś musiał dopłacić, ale warto, ostatnie co powinno się robić to oszczędzać na zasilaczu.
  • Odpowiedz
@koorekk: Oooo nie. Zaraz doczytam. Czyli jak dobrze rozumiem to w duzym uproszczeniu biore maly szybki m.2 + duzy talerz i po polaczeniu mam duzo wiecej pamieci, a predkosc jest -/+taka jak by mialo normalne ssd?
  • Odpowiedz
@CzakNorris:
Musi mieć chipset x470 - to tyle. Chipsety z serii 300 się na to nie łapią. Z tego co widzę te płyty zaczynają się od 610zł na esc.pl i to jest raczej taki topowy chipset, więc w niczym nie ustępuje pozostałym z seii 300 a płyty o niego oparte będą raczej "na wypasie".

@TomdeX: Popraw mnie proszę w kwestii solidności tego chipu pod AM4 jeśli się mylę.
  • Odpowiedz