Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa,
potrzebuje decyzje sądu w sprawie braku numeru rejestracyjnego na bilecie parkingowym.

Mimo opłaconego biletu wsadzonego za szyba w #torun dostałem mandat, napisałem odwołanie:
"Witam,

Chce odwołać się do mandatu, który został mi wystawiony bezpodstawnie - miałem oplacony bilet i byl on za szyba jak na zdjęciu.

Pozdrawiam "
mandat
bilet za szyba

Ich odpowiedz:

Moja kolejna odpowiedz:
"Odwołanie dot wezwania 1300277 z dnia 20.09.2018

Zgodnie z regulaminem opłacony bilet był za przednią szybą pojazdu w sposób umożliwiający identyfikacje opłaconego czasu parkowania - co więcej użyto fabrycznie montowanego do tego uchwytu w samochodzie marki skoda.
Numer rejestracyjny nie jest wymagany zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce
Można się zapoznać z różnymi decyzjami sądu i artykułami na ten temat, na przykład ten:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/685499,zadanie-wpisywania-na-bilecie-parkingowym-rejestracji-narusza-konstytucje.html
Dodatkowo przesyłam potwierdzenie przelewu - płatność kartą za opłacony bilet parkingowy.

Proszę o ponowne rozpatrzenie mojego odwołania.

Mateusz Baj"

Ich odpowiedz

Proszę o pomoc, czy jestem już na przegranej pozycji?

#pomoc #prawo #parkowanie
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matek211: § 4. 1. Potwierdzeniem uiszczenia opłaty za postój pojazdu samochodowego w SPP jest:
1) dla opłaty uiszczonej w formie abonamentu - karta abonamentu, wystawiona
odpowiednio dla wykupionego rodzaju abonamentu;
2) dla opłaty uiszczonej w parkomacie - wydrukowany przez urządzenie bilet postojowy;
3) dla opłaty uiszczonej przy pomocy telefonu komórkowego lub innego urządzenia –
potwierdzenie zapłaty wygenerowane przez użytą aplikację, przesyłane do opłacającego
oraz do systemu obsługi MZD

Nie widzę tu
@matek211: moim zdaniem, jeśli parkometr na to pozwala, no to powinni spadać, ale to pewnie batalia. Mogą się bronić instrukcją na parkomacie, a to byś musiał zerknąć co piszę. Tutaj nie pomogę, bo korzystam z aplikacji, już nie wspominając o jej wygodzie, to tam rozlicza ci czas co do minuty.
@matek211:
czepiają się nie samego braku numeru, tylko - jak się wydaje - tego, że bilet nie był za szybą. Zresztą nie raz mi się zdarzyło, że przy zamykaniu drzwi bilet "wywiało" na np. siedzenie. Wystawiający mandat (znaczy opłatę dodatkową) powinien zrobić zdjęcie pojazdu.
Ty pokazujesz zdjęcie - proszę mam bilet za szybą. Oni niech ci teraz pokażą dowód, że tego bileciku nie było.

Btw. na jakiegoś upierdliwca trafiłeś akurat w