Wpis z mikrobloga

@caribbean: jak można zauważyć efekt wpływu czytania gdy robi się to np. od dziecka? Nie da się zbadać czy gdybym nie czytał byłbym tu gdzie jestem.

Chyba, że pytanie jest autousprawiedliwieniem przed nieczytaniem samemu. Ale uspokoje- coraz więcej Polaków sięga po książki popularnonaukowe .

@Alkonauta: około 60 stawiam ale policzę jak będę w domu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Croudflup: @caribbean: Ja czytałam od dziecka do gimnazjum od 60 do 100 książek rocznie. Widaćto m.in po elokwencji. Uczę się różnymi mnemotechnikami i kodami kolorów. Tak samo uczyłam swoje dzieciaki od korków.
@Alkonauta: A daj spokój, prawie w każdym pokoju, jak stoi regał, to zawalony książkami. Najzabawniejsze jest to, że do 1/3 z tych książek nie wrócę, bo albo były nietrafionymi prezentami albo mi się nie podobały - normalny człowiek, dawno by to dał komuś/zaniósł do antykwariatu/wyrzucić, a ja mam psychiczną blokadę "bo każda książka to skarb" i żal się pozbyć.
@wolnynajmita nie myślałeś żeby trochę (niekoniecznie wszystko!) zanieść do biblioteki?
I tak szczerze zazdroszczę tych tysiąca książkek.
Ja mam mam o tyle dobrze że wszystkie mnie interesują/interesowały i jedną mam nawet po angielsku.