Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi kto skąd ten ból dupy o sponsoring Kubicy przez Orlen i argument, że pieniądze, które dali na Kubice to pieniądze z waszych podatków? Skąd argumenty, że rząd za wasze pieniądze finansuje powrót Kubicy zamiast dać na szpitale, 500+, czy cokolwiek innego?

PKN ORLEN S.A. jak sama nazwa mówi jest spółką akcyjną w której udział Skarbu Państwa to bagatela 27%. Nie jest to przedsiębiorstwo państwowe, a jedynie przedsiębiorstwo z udziałem skarbu Państwa.
Resztę udziałów posiadają fundusze zagraniczne i inwestorzy indywidualni.

Orlen w 2017 roku WYPRACOWAŁ ponad 7 MILIARDÓW złotych czystego zysku. WYPRACOWAŁ. To nie jest kasa z Waszych podatków. To nie jest kasa z budżetu Państwa. To są pieniądze, które spółka zarobiła działając na rynku sprzedając paliwa!

Skończcie z argumentami, że to są pieniądze, które idą z Waszych podatków, czy skarbu Państwa!

To jest kasa, która wykłada spółka akcyjna z wypracowanego zysku i mają do tego święte prawo. Chwała im za to, że to robią i pomagają zrealizować się jednej z najpiękniejszych historii w sporcie.

Ciesze się, że Polska firma pomaga Kubicy i też się cieszcie zamiast psioczyć, że te pieniądze powinny iść na coś innego. To spółka giełdowa sponsoruje Kubicę, a nie skarb Państwa, żebyście mieli ból dupy, że zabrali Wam to z podatków!

#kubica #f1 #sport #orlen
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@kubicomaniak666: mądrego to i warto przeczytać( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo dobrze Orlen robi, każdy ma z tego zysk. Kubica jeździ, Williams ma kase, a Orlen ma dobrą reklamę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rafineria w Płocku


@Bartezzzz: Realizację inwestycji zaplanowano na lata 1960–1965 i według ówczesnych analiz ekonomicznych miała się ona finansowo zamortyzować już po 3-4 latach[1]. Według szacunków rządowych koszt budowy rafinerii w Płocku wynieść miał 4,9 mld złotych, a zakładu petrochemicznego 5,1 mld.

Płaciłeś podatki w latach 60-tych? xD
  • Odpowiedz
PKN ORLEN S.A. jak sama nazwa mówi jest spółką akcyjną w której udział Skarbu Państwa to bagatela 27%


@kubicomaniak666: Czyli Polacy dokładają 27 baniek w takim układzie a nie 100 ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Bartezzzz: przepraszam że się wpierdziele między wódkę a zakąske ale Orlen nie jest spółką skarbu państwa, skarb państwa ma tam tylko udziały
Możliwe że jak to wszystko nazywało się Petrochemia Płock to było państwowe. Teraz to spółka jak każda inna na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubicomaniak666:

PKN ORLEN S.A. jak sama nazwa mówi jest spółką akcyjną w której udział Skarbu Państwa to bagatela 27%. Nie jest to przedsiębiorstwo państwowe, a jedynie przedsiębiorstwo z udziałem skarbu Państwa.


No tak bo wcale z wykorzystaniem akcjonariatu mniejszościowego Orlen nie jest w całości kontrolowany przez państwo xD
  • Odpowiedz
  • 40
@kubicomaniak666 Sponsoring Kubicy wobec działalności Orlenu to pikuś, ale pamiętać trzeba, że:
1. Skarb Państwa ma udział wystarczający na to by rząd wymieniał zarząd i tym samym wpływał na decyzję spółki - jeśli to nie jest firma państwowa, to ja nie wiem co jest
2. Rząd odpowiada za ścisłe regulowanie rynku paliw w Polsce ograniczając konkurencję czy narzucając na paliwo opłaty przez co paliwo jest 2x za drogie
Jakby nie patrzeć ludzie
  • Odpowiedz