Wpis z mikrobloga

Mireczki jest jakiś ekspert od opon zimowych? Już prawie kupiłem Dębica Frigo 2, ale zobaczyłem, że dla mojego rozmiaru (225/40 r18) one mają wskaźnik przyczepności na mokrych nawierzchniach C. Dla innych rozmiarów ten indeks wynosi B, albo występują w dwóch wariantach: B (droższy) oraz C (tańszy). Brać te Frigo czy może jest coś lepszego w podobnej cenie? W zimie raczej dużo jeżdże autem na różne wypady zimowe.

#motoryzacja #kiciochpyta #opony
  • 13
@tusk: a za 500 zł kupiłbyś już dobre opony całoroczne.

Frigo są tragiczne. Na zimę mam Fulda Kristall Montero 3 205/55r16 i Matador Sibir Snow. Obie całkiem niezłe.
Na zime tylko nokiany. Przed kupnem zapytaj gdzie zostaly wyprodukowane. Do wyboru jest finlandia lub rosja, wiadomo ze skandynawskie lepszej jakosci.
@tusk: Dołóż i kup na cały rok Michelin CrossClimate+. Będziesz miał index B. Są genialne i zimą sprawdzą się tak samo dobrze jak latem. Czasy słabych wielosezonowych opon przmeijają bo i technologia idzie do przodu.
@tusk: ile opon tylu ekspertów, kiedys tez tu pytalem o opony to nei uzyskalem jednoznacznej odpowiedzi, ale przy wyborze kierowalem sie wlasnei tymi indeksami i glownie tym o przyczepnosci do mokrego z uwagi na glownie trasy miejskie posypane sola czyli bardziej mokre niz stricte snieg. Od siebie moge polecic Nokian wr d4 ok 300 zl za szt.
@tusk: Frigo mają opinię typowych zimówek tzn. poza śniegiem są słabe. A raczej więcej się jeździ po mokrej lub zabłoconej nawierzchni niż stricte po śniegu u nas w kraju.