Wpis z mikrobloga

Siemano Mirki, jak to jest z edukacja w UK? ogolnie wyjechalem do UK pod koniec 3 klasy liceum takze na koncie mam zaliczone tylko 11 lat edukacji (6 lat szkoly podstawowej, 3 gimnazjum i 2 lata liceum)
Mieszkam tu juz jakis czas ale dalej nie wiem co i jak w tej kwestii - pytanie brzmi czy moge pojsc sobie do college'u i zrobic powiedzmy kurs spawacza (to tylko przyklad, jest kilka rzeczy na ktore chcialbym isc) od reki? czy musze cos dodatkowego zaliczac, a moze w ogole nie bede mogl tego zrobic?
pytam tylko dlatego, ze nie jestem pewny biorac pod uwage ze jednak tego liceum nie ukonczylem, na internecie tez ciezko znalezc dobre informacje i zebrac je wszystkie do kupy, za duzo tego jest po prostu
#uk #college #szkocja
  • 13
  • Odpowiedz
@mirek1337: Nie lepiej iść do jakiegoś sekretariatu koledżu i tam pozawrać dupę, powinni ci wszystko wyjaśnić i „wskazać drogę”, albo ewentualnie powiedzą do kogo iść po poradę.
  • Odpowiedz
@r4do5: Wole dostac info od osob ktore przeszly to samo, w college'u nie beda wiedzieli na tyle dobrze - przeciez nie wiedza jak dziala polski system edukacyjny i jaki jest ekwiwalent tych 11 lat na brytyjskie papiery jesli wiesz co mam na mysli. Ale dzieki za odpowiedz! jak nie znajdzie sie nikt taki to bede zmuszony tak zrobic ;p
  • Odpowiedz
@mirek1337: Przecież w Wielkiej Brytanii jest miliard pięćset sto dziewięćset Polaków, na pewno wiedzą, a jak nie wiedzą to im po krótce naszkicujesz i już będą wiedzieć.
  • Odpowiedz
@r4do5: no pewnie ze tak, ale idac jak mowisz do sekretariatu college'u raczej nie trafie na takich wiec szukam tu, a na miejscu znam malo polakow tymbardziej takich co w byli w takiej sytuacji
  • Odpowiedz
@mirek1337: Chodzi mi, że na pewno już ktoś był w takiej sytuacji i pytał, więc mają doświadczenie/gotową odpowiedź a może nawet jakąś broszurkę wszystko wyjaśniającą xD
  • Odpowiedz
@r4do5: jestem przyzwyczajony do brytyjskiej niekompetencji personelu wiec wydaje mi sie to nierealne ale moze i masz racje, dzieki, zorientuje sie! w kazdym razie napewno tutaj tez ktos bedzie wiedzial :P
  • Odpowiedz
@r4do5: po prostu tutaj gdzie mieszkam nawet pracownicy sklepu nie potrafia wskazac polki na ktorej lezy dany produkt takze nawet nie wpadlem na pomysl zeby zapytac u zrodla o tak skomplikowana rzecz! xD
  • Odpowiedz
@mirek1337: idź do takiego biura gdzie siedzi carrer advisor. Jest w prawie każdym mieście/miasteczku. Powiedz co chcesz robić a oni ci znajda najszybsza drogę by to osiągnąć.
  • Odpowiedz
pierwsza kwestia jest taka gdzie mieszkasz? piszesz o poradę z UK - ale hasztag ze Szkocji... i oczywiście zdajesz sobie sprawę że inaczej wygląda prawo w Anglii a inaczej w Szkocji???? generalnie jest podobnie, ale jeżeli dochodzimy do szczegółów to już pojawiają różnice. A więc jeżeli szukasz informacji - to szukaj z tego miejsca gdzie mieszkasz. Najłatwiej to przejdź się do najbliższego consilu i tam zapytaj urzędnika gdzie znajdziesz osobę która może
  • Odpowiedz
@mirek1337: Przyleciałam do Szkocji po technikum i poszłam na studia. Chyba wszystko zależy od tego, co chcesz studiować - chyba w niektórych wypadkach warto iść najpierw do collegu, a w niektórych prosto na uniwerek.
  • Odpowiedz