Wpis z mikrobloga

@Grabiszon: nalane pod korek, bo żeby zrobić taki podwójny miód, to najpierw trzeba wlać do słoika rzepakowy (lub inny szybko krystalizujący), położyć słoik, odczekać tydzień lub dwa jak skrystalizuje i dolać innego miodu :)

@xeerxees: odrobina? Miód w mojej opini jest jednym z najzdrowszych produktów jakie istnieją na świecie, a ty mówisz, że jedyny plus to ODROBINA minerałów i witamin? Poczytaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C3%B3d i na samym dole masz przypisy do prac
@Ernando: Niestety 40% miodu to fruktoza która jest szczególnie szkodliwa dla ludzi i rozkłada się podobnie jak alkohol. Tak samo niezdrowe jest jedzenie kilograma owoców dziennie. To że owoce czy miód mają minerały i witaminy nie znaczy że są jednoznacznie zdrowe. Maksymalne spożycie jakie się zaleca dla dorosłego to ok 25g cukru (a miód chemicznie to w zasadzie cukier) - więc max. 5 łyżeczek dziennie.
@zerathul: no widzę że potwierdzasz plotki i usłyszane slogany, ja się posługuję badaniami naukowymi, zresztą napisałem max. 5 łyżeczek cukru lub produktów cukropodobnych (miód, melasa, syrop klonowy) to maksimum dla jednego człowieka na dobę.
@gienek_ ludzie chcą wierzyć że miód to cudowny środek to im nie bronię ale tak nie jest, skład chemiczny miodu jest powszechnie znany i te substancję szkodzą według obiektywnych badań i opini WHO