Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, które siedzą na tagu #budujzwykopem oraz może #remontujzwykopem

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania o planie takim jak na zdjęciu mieszkanie ma 52m2. Jednak chciałbym przerobić pokój przechodni na nieprzechodni. Zmieniał ktoś może i wie jak to bardzo wizualnie zmniejsza pokój i czy w ogóle ma to sens. Czy lepiej olać i nie brać pod uwagę przeróbek.

Pytanie w pewnym stopniu do ludzi z #lodz, bo tutaj większość bloków z lat 60-70 ma taki rozkład.
MrMate - Mirki i Mirabelki, które siedzą na tagu #budujzwykopem oraz może #remontujzw...

źródło: comment_2SEq0mP7MOFCgGtQwTFkcJtJsGMZ2EAa.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@e-w-a: no wiem właśnie i nie mogę sobie wyobrazić jak bardzo się zmniejszy ;/ Dlatego szukam kogoś kto już coś takiego zrobił i porównam. Z drugiej strony nie wiem ile teroetycznie powinien mieć normalny pokój użytkowy by dało się w nim normalnie żyć xD
  • Odpowiedz
@MrMate: @ZimnyJanusz: czemu łazienka jest mikroskopijna to jedno xD a dwa, to czemu ta łazienka jet tak dupiato ustawiona, żeby zanieść zakupy muszę pokonać kilometry do kuchni. W wygodnym domu kuchnia jest pierwszym do czego prowadzi nas korytarz zaraz po wejściu :)
  • Odpowiedz
@Jerry_the_Coin: Panie to komunistyczne bloki xD tutaj łazienki są małe, kuchnia też mała 1x2m może 2,5m i daleko. Też się dziwiłem jak się przeniosłem do łodzi, ale bloki z lat 60-80 tak mają. Nowsze i starsze są inne ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@MrMate podejrzewam, że ściana między kuchnią a łazienką ma pion wodno-kanalizacyjny, więc jej nie ruszysz. Szkoda, bo możnaby ją wyburzyć lub przesunąć i powiększyć łazienkę. W pozostałej przestrzeni zrobić spiżarnię/schowek a kuchnie w formie aneksu przenieść do pokoju (choć ten wydaje się bardzo mały, możliwie, że za mały na taką akcję.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP, @RoBee: ale tu będzie duży problem, szczególnie, że chciałbym trzy pokoje.

@1Jurko: @epll: manhatan to lipa. Na widzewie jest dużo fajnych mieszkań, ale cóż trzeba rozważać różne kwestie. Ale chyba się wycofuje z tego mieszkania. A trochę mi szkoda.
  • Odpowiedz
@MrMate: w taką przeróbkę pchałbym się tylko gdyby cena była bardzo atrakcyjna (ale to by i tak było podejrzane :) ) plus fajna okolica. Mieszkania nie musisz kupić już teraz zaraz. Rozpatrz różne opcje. Dla mnie takie przeróbki to było zbyt dużo.
  • Odpowiedz
@1Jurko: dlatego rezygnuje. Mieszkanie samo w sobie bardzo dobrze wyposażone i zrobione. A przyszłościowo myslałem o tej przeróbce. Cenowo jest ok, ale nie jest tańsze jakoś szczególnie.

@WLADCA_MALP: jakbym chciał pełny remont to bym trochę nie wydolił finansowo. Bo było nie było w 50-60m trzeba wrzucić 60k-100k, a takich pieniedzy nie będę miał jak kupię coś ;)
  • Odpowiedz