Wpis z mikrobloga

Drodzy, macie doświadczenia (najlepiej dobre) z pośrednikami nieruchomości w Waw, z perspektywy sprzedającego?
Warto? Pytam przede wszystkim chodzi mi o dwa biura - Metrohouse i Maxon.

A może macie dobre doświadczenia jako kupujący?

Risercz w necie niestety niewiele daje, bo jak to bywa: 90% to opinie niezadowolonych, ciężko odsiać czarny PR od opinii autentycznych, do tego przeważają "merytoryczne" wypowiedzi typu "ZŁODZIEJE!!!! WZIĘLI 10 TYSIĘCY MOGŁAM SPRZEDAĆ SAMA NA OLXIE".

#warszawa #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #metrohouse #maxon
Pobierz Dutch - Drodzy, macie doświadczenia (najlepiej dobre) z pośrednikami nieruchomości w ...
źródło: comment_qp0Z2Ev09uyIiKdkp0l0D9fw3VqglaGp.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dutch: bo tak to wygląda, przychodzą, zazwyczaj chcą na wyłączność i czasem łaskawie zrezygnują z prowizji od Ciebie, od kupującego biorą około 3 procent wartości mieszkania za to że go wpuścili xD sam sprzedasz łatwiej i szybciej bo większość kupujących nie chce mieć nic z nimi wspólnego. Jak potrafisz zrobić kilka zdjęć i wrzucić plan mieszkania do neta to sam to zrób. Chyba że mieszkasz tak daleko tego mieszkania, że chcesz,
@Dutch obie te firmy to dno, wiekszosc ogłoszeń jest kradziona, oferty nieaktulane. Lepiej samemu sprzedać lub coś lokalnego znaleźć. Podaj dzielnice, może coś znajdę ciekawego
@Dutch: Korzystaj tylko, jeśli masz baaardzo nietypową nieruchomość albo ekstremalnie mało czasu. We wszystkich innych przypadkach zwyczajnie nie potrzebujesz kogoś, kto będzie pośrednikiem w komunikacji, a tak na prawdę będzie grał w swoją grę.
@ArekJ:

oddaj to mieszkanie jakiejś madce a nie sprzedawać będziesz. Jej się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Madki są już zameldowane dwie, każda z gromadką pociech (nic nie zastąpi uśmiechu dziecka, a siedmiorga to już w ogóle!). Dołączam do mieszkania w pakiecie :)
@Dutch: W tak dużych biurach lepiej jest patrzeć na konkretnego agenta niż na całość. Zaletą jest to, że mają hajs na marketing, sporo potencjalnych klientów i są rozpoznawalne, wadą to, że są duże i pośrednik może obsługiwać zbyt wielu klientów na raz. Wiesz, masz targety, musisz wypracować normę, a w dodatku możesz trafić na osoby, które nieruchomości traktują jako dorywczą pracę, bo usłyszały, że fajnie się tutaj zarabia. Dzięki temu dużo
@drhab:
Dzięki za chyba najbardziej dotąd konstruktywną odpowiedź.

Zależy co chcesz sprzedać - jaka cena, jaka grupa docelowa

Mieszknie w świetnej lokalizacji i chodliwym segmencie, praktycznie bez wad (chyba że jako wadę liczyć że brakuje paru szczegółów do pełnego wykończenia). Wystawiłem ogłoszenie, zaraz się rozdzwoniło 20 pośredników, większość to jakieś niepiśmienne oszołomy, ale w tym jedna bardzo sympatyczna babeczka, stargowałem prowizję z 3,5% do 2%, wydała mi się bardzo komunikatywna (co
@Dutch:

Wystawiłem ogłoszenie, zaraz się rozdzwoniło 20 pośredników, większość to jakieś niepiśmienne oszołomy


Tak to niestety zazwyczaj wygląda przy samodzielnym ogłaszaniu.

Z tego co mówisz, brzmi rozsądnie. Zapłacisz co prawda 2%, ale tylko jeżeli klient rzeczywiście kupi, w cenie masz zrobienie oferty, promocję oraz całą obsługę transakcji. Umowa pośrednictwa cię do niczego nie zmusza, o ile nie jest to umowa na wyłączność, i jeżeli chcesz, dalej możesz próbować na własną rękę