Wpis z mikrobloga

Czym ładujecie swoje smartfony na co dzien?

Chodzi mi tutaj o telefony ktore maja w zestawie ładowarki z QC 3,0, dash charge, itp itd.

Czy takie ładowanie na codzien nie wpływa znacząco na żywotność baterii?
Tak na prawde wiekszosc z nas i tak ładuje podłączając na noc, wiec szybkosc ładowania nie ma znaczenia.
Nie warto ładować jakaś normalna ładowarka 1,5A a w razie potrzeby tylko ta szybka?

Pewnie zaraz się zacznie gównoburza ze najlepiej to w ogolę nie używać telefonu i schować go do pudełka :D

Zapraszam do dyskusji

#quickcharge #android #oneplus #xiaomi #technologia #ladowarka
  • 24
  • Odpowiedz
Tak na prawde wiekszosc z nas i tak ładuje podłączając na noc, wiec szybkosc ładowania nie ma znaczenia


@tomtom92: nie i nie wiem skad takie zalozenie.

Ja laduje 2A zwykla ladowarka bez QC na dobrym kablu, bateria 4000mAh wiec troche to trwa. Ale laduje telefon co dwa dni, przy stanie baterii ~20%.
Jesli potrzebuje bardzo szybko podladowac wtedy QC, ale to sa sporadyczne sytuacje.

Ladowarka blitzwolf ta 2A, QC mam ugreen
  • Odpowiedz
@tomtom92: zawsze ładuje się oryginalną ładowarką, w dodatku nie do 100% a do 85-95% i nie rozładowuje do zera, to dla baterii jest najgorsze. Lepiej doładować baterię nawet kilka razy w ciągu dnia niż pozwolić, żeby się rozładowała.
Mój laptop (z baterią litowo-jonową, jak w telefonach) jest tak ładowany 1,5 roku i żywotność baterii jest taka sama - około 6 godzin, telefon też, ale on jeszcze jest uznawany z "nowy" (miesiąc),
  • Odpowiedz
@tomtom92: panie, to już nie czasy że się co tydzień podłączało telefon na noc żeby się naładował. Teraz smartfony się doładowuje, siedząc w robocie, kabelkiem USB, albo podłącza na chwilę przed wyjściem z domu. Właśnie dlatego QC ma takie znaczenie
  • Odpowiedz
@tomtom92: Prawdziwym killerem dla baterii nie jest prąd a temperatura. Dlatego mając s7 darowałem sobie ładowanie indukcyjne - ultra słaby prąd, bateria trzymana powyżej 40 stopni. Im doładujemy baterie z wyższego poziomu, tym więcej cykli ona 'zdzierży'. Źródło:
https://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Ja tam ładuje Srajfona już przy 35-40%. Osobiście olewam temat niepełnego ładowania - #!$%@? baterie w smartphonach i tak krótko trzymają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
zawsze ładuje się oryginalną ładowarką, w dodatku nie do 100% a do 85-95%


@Miszasan: bateria już ten zapas ma zaprogramowany więc spokojnie można ładować do 100%
gorzej natomiast z rozładowaniem, nie powinno dopuszczać się do tego

ja nie pamiętam kiedy mój telefon miał 15% albo mniej...

Tak na prawde wiekszosc z nas i tak ładuje podłączając na noc


@tomtom92: chyba jak masz 0.5A ładowarkę, jak telefon w godzinę się ładuje
  • Odpowiedz
@trollasek: chodziło mi o to, że zostawiam telefon na noc i ide spać... wiadomo ze on sie i tak naładuje w godzinę a potem jest na podtrzymaniu, pytalem wlasnie czy takie rozwiazanie jest zdrowe dla baterii
  • Odpowiedz
@tomtom92: na noc raczej mało kto ładuje, bo większość usypia z telefonem w ręku. Ja ładuję rano, podłączam pod dash charge, biorę kąpiel, myję zęby i 80% baterii w ułamek sekundy. Bateria trzyma ok, zresztą co roku wymieniam flagowca na nowego, bo trzymanie dłużej powoduje znaczący spadek na wartości i trza więcej dokładać.
  • Odpowiedz
@tomtom92: ja ładuję jakąś starą ładowarką 1A (op6), czasem gdy mi się spieszy to używam dash charge. Staram się żeby bateria nie spadła poniżej 20% i z reguły doładowuję do setki, choć nie zawsze
  • Odpowiedz