Wpis z mikrobloga

Ostatnio zamawiając Gymnogeophagus dostałem ostatecznie 'Geophagus' iporangensis. Patrząc na to jak ostatecznie wyrosły nie mogę powiedzieć, że byłem bardzo niezadowolony, ale Gymnogeophagus musiały do mnie trafić prędzej czy później i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tym razem udało mi się trafić na prawdziwe Gymnogeophagus, z mojego ulubionego kompleksu- rhabdotus. Na identyfikację do gatunku sobie poczekam aż ryby będą dorosłe XD. Póki co to są szaraczki, ale jeszcze kilka miesięcy i będą bajecznie kolorowe.

Co ciekawe Gymnogeophagus wymagają zimowania, przez około 2-3 miesiące, bez zimowania skraca im się znacznie życie. Nadają się też do trzymania w oczku wodnym od wiosny do jesieni, więc jeżeli ktoś ma za małe oczko na karasie i wyłapuje ryby na zimę, to spokojnie może hodować w nim Gymnogeophagus. Nie wymagają też miękkiej wody, więc moje pływają sobie na odpadzie z filtra RO.

Po wiecej fotek fiszek zapraszam na fp: tutaj

A w komentarzu fotka dorosłego samca G. terrapurpura, jednego z przedstawicieli kompleksu rhabdotus ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Papja - Ostatnio zamawiając Gymnogeophagus dostałem ostatecznie 'Geophagus' iporangen...

źródło: comment_z40mkZz00BrnHat7WaZl6dZujsOjkCIu.jpg

Pobierz
  • 9
@Papja: czytam tak te twoje wpisy i czuję się jakbym zapisał się na Judo, chodził 4 miesiące i po nich umiał zrobić jakiś jeden przewrót i zadać jeden w miarę prosty cios i nagle wchodzisz ty cały na biało i łamiesz wszystkim kręgosłupy jakimś szybkim chwytem moszny przez gardło xD Jak dla mnie kosmos. Mogę się schować z tym swoim pseudo 200l z gupikami xD
@wypraska: Wytłumaczę to tak jak tłumaczę każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najpierw miałem dwuosobowe łoże, potem jednoosobowe, a potem materac :D. W pewnym momencie i na materac brakło miejsca, więc w sumie zwierzęta mnie wyrzuciły do kolejnego pokoju :P.