Wpis z mikrobloga

Kiedyś po update przestał mi działać lightDM i przez jakis czas musiałem logować sie przez konsole i ręcznie uruchamiać i3. W końcu sie samo poprawiło (komputer w biurze, nie miałem czasu na grzebanie) z jakimś kolejnym updatem. Antergos wydawał mi się ogólnie stabilniejszy niz manjaro
@KornixPL: chyba najlepsze distro do programowania w domu, częste update, w miare stabilne jak na rolling, dobrze skonfigurowane jest, ale u mnie np nie sprawdzilo sie do biura, nie ma paczki ze slackiem, a flatpack dziala tragicznie
@KornixPL: bardzo sobie chwalę Manjaro, od 4 lat bez żadnych problemów używam, zero problemów przy aktualizacjach, być może też trochę dlatego, że nie używam efekciarskich kobył typu KDE, Gnome a preferuję wydajność, wygodę i prostotę Openbox/LXDE - tu nie ma non stop aktualizacji WM/DE (czytaj. naprawiamy 2 błędy tworzymy 2 nowe).
Odkąd używam Manjaro straciłem zupełnie zainteresowanie innymi dystrybucjami (oprócz Debilana, łubudubu i CentOSa - ale te mnie interesują niejako z
@KornixPL: używam ponad rok. Żadna aktualizacja nic nie rozwaliła. Korzystam z wersji z XFCE, a wcześniej z Budgie, ale to drugie miało jakieś bugi i zrezygnowałem. Po przesiadce na XFCE zero problemów podczas użytkowania, czy jak sugeruje @Kryspin013 z aktualizacjami, a robię je regularnie.
Instalujesz i śmiga, zero kombinowania. Jako wersja na system domowy sprawdza się super.
Jeszcze pytanie czy nie lepsze będzie ubuntu?


@KornixPL: Jeden rabin powie tak, inny powie nie. Szczerze to zależy głównie od ciebie. Każde distro ma jakieś własne problemy. Jak nie drażni cię poprawa ręcznie niektórych niedoróbek do między manjaro a ubu nie ma dużej różnicy.

Po przesiadce na XFCE zero problemów podczas użytkowania, czy jak sugeruje @Kryspin013 z aktualizacjami, a robię je regularnie.

Instalujesz i śmiga, zero kombinowania


@toporow17: Uwielbiam takie
Uwielbiam takie pierdzielenie, "u mnie działa więc problm nie istnieje" xD Fanatycy win10 też tak piszą.

@Kryspin013: u mnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) - może jestem fanatykiem Manjaro ;). W ogóle czytając opinie, większość użytkowników nie narzeka, więc ten "hype" na Manjaro nie wziął się znikąd ;).

Jeszcze pytanie czy nie lepsze będzie ubuntu?

@KornixPL: musisz sam sprawdzić. ja na desktopie zaczynałem od Ubuntu, Debiana
większość użytkowników nie narzeka


@toporow17: statystyki robisz? W zależności na to gdzie w neta wejdziesz albo masz ogromny hajp na manjaro albo ogromny hejt. Nigdy nic pomiędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co by nie mówić komentarze hejterów są dosyć sensowne. No i chyba o wiele lepiej po prostu wziąć antegrosa albo archa jak człowiek a nie korzystać z potwora frankensteina jakim jest manjaro posklejane z 50 distro.