Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś z was zamawiał drogi sprzęt z Gearbest lub ewentualnie innych podobnych stron? Interesuje mnie kupno laptopa Xiaomi Gamimg Laptop który u majfriendów ma bardzo konkurencyjną cenę jak za parametry którymi się charakteryzuje(1200$). Wysyłka możliwa jest tylko z Chin, jest opcja "priority line" i "expedited shipping". Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji aby uniknąć niepotrzebnego wzrostu kosztów? Może ktoś ma jakieś opinie na temat tego sprzętu lub zamawiania tego typu urządzeń ze wschodu? #kiciochpyta #laptopy #komputery #pcmasterrace #aliexpress #gearbest #zakupyzchin oraz #programowanie #gry
  • 18
Mirki czy ktoś z was zamawiał drogi sprzęt z Gearbest


@mbieleckidev: żeby to raz

Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji aby uniknąć niepotrzebnego wzrostu kosztów?


priorityline + płatność kartą przez paypal
naliczanie cła?


@mbieleckidev: najpierw dowiedz się co to VAT i co to CŁO, przy priorityline nie ma informacji o VAT/CLE od ponad roku

Dlaczego płatność przez PayPal?


bo daje ci pół roku ochrony, pomoc w sporze, program darmowych zwrotów itd
@Andczej: a jak wygląda program darmowych zwrotów? Mogę zwrócić przedmiot bez jakiejkolwiek przyczyny czy musi być jakieś uszkodzenie? Rozumiem, że PayPal zwraca mi koszty za wysyłkę?
@MisiekD ze zwrotem musisz się dogadać ze sklepem, teoretycznie możesz bez powodu ale może być różnie to jednak Chiny, PayPal może zwrócić do 120zlotych, paczka z laptopem to około 4 kg, paczka pocztowa ekonomiczna to 77zl

Jak coś polecam kartę revolut i na PayPal ustawienie płatności na wystawcę karty.
@Andczej: Ja właśnie mam VISA z mBanku, ale płacę przez PayPala (a raczej płaciłem). Mam 2 rzeczy do zwrotu, a jedną to już na pewno - zamówiłem Self Stirring Mug, ale pokrywka od baterii jest tak luźna, iż cały czas odpada. I tak rozkminiam co z tym fantem zrobić.
@Andczej: support odpada, zablokowali opcję twierdząc, że mam jakiś problem z kontem. Lecz przez PayPala wtedy zapłaciłem i będę rozkminiał ten fakt. Inna rzecz za to w ogóle nie przyszła od czerwca (również płacone przez PayPala), myślisz, że wystarczy spór na PP i podać numer trackingowy?
I ewentualnie chargeback będzie na Self Stiring Mug. Danke!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisiekD: spór na PayPal i ewentualne roszczenie masz 180 od zakupu, opisz dokładnie problem, dodaj zdjęcia i działaj, jeśli odpiszą "sprzedawca wystarczająco opisał przedmiot" to napisz do mnie