Wpis z mikrobloga

No kurła to najnowsze TSI (1,4 125KM) w golfiku 7 mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Właśnie zrobiłem trip z Gdyni do Warszawy i z powrotem z czego ok 100 km po samej Warszawie i to dosyć dynamicznie (2 osoby w aucie). W sumie od zatankowania pod korek do dolnej granicy rezerwy (ok 30 km) zrobiłem 930 km. Prędkość na trasie 115-120 km/h. Myślę, że gdybym jechał całą drogę 90 km/h to spokojnie można przekroczyć tysiaka. Nie wiem jak z trwałością ale jeśli chodzi o ekonomie to przy zachowaniu chociaż podstawowych zasad eco-drivingu można zbliżyć się do osiągów diesla.
#motoryzacja #volkswagen #golf #samochody
bebennizarlak - No kurła to najnowsze TSI (1,4 125KM) w golfiku 7 mnie bardzo pozytyw...

źródło: comment_FFyBdTKszKQ27pOWTxnk63BEP8Tv6I6q.jpg

Pobierz
  • 13
Nie wiem jak z trwałością ale jeśli chodzi o ekonomie to przy zachowaniu chociaż podstawowych zasad eco-drivingu można zbliżyć się do osiągów diesla.


@bebennizarlak: ekonomia silnika podczas eksploatacji to nie tylko spalanie. Nawet nie przede wszystkim i piszę to z perspektywy pojemności i mocy x2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@emasele: s7 Tak wiem, że niezbyt szybko ale chciałem zobaczyć zasięg tego auta właśnie przy takich prędkościach. Przy autostradowych 160-180 niestety apetyt bardzo rośnie i poniżej 10 nie schodzi. Jechałem jakiś czas temu tak z Gdyni i ledwo do Krakowa starczyło paliwa.
@Atreyu: A co masz na myśli? awaryjność? Na ten temat nie mogę nic powiedzieć bo ma dopiero 16 tys przebiegu ale ogólnie jakoś specjalnie nie narzekają na tą wersje tsi. Poprzednie to wiadomo, że była kiła i mogiła.