Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie dot utylizacji odpadów. Mam do dyspozycji garaż, który chciałbym zaadaptować do swoich potrzeb. Problem polega na tym, że garaż jest pełen różnego rodzaju śmieci typu gruz, meble, jakieś rury, druty, dywany, lodówka, kuchenka, stary sprzęt elektroniczny (monitory CRT, magnetowidy, części) jakieś narzędzia, złom i kupa innych rzeczy. Wszystko stało tam ponad 20 lat w wilgoci i niezbyt sprzyjających warunkach, więc na 99% nadaje się tylko na śmietnik. I teraz rodzi się pytanie, czy istnieją jakieś firmy zajmujące się utylizacją tak zróżnicowanych odpadów? Firmy zabierające odpady poremontowe raczej nie zabiorą mi mebli. Nie chcę brać pana wiesia majstra specjalistę, co wrzuci wszystko na wywrotkę a za 5km w--------i w lesie.

sory ale nawet nie wiem jak to otagować
#smieci #odpady #recycling #remont #remontujzwykopem #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzeXD: sprzęt na złom lub wpuścić złomiarzy a na resztę zamówić kontener typu mix - postawią obok i masz XX godzin na wypelnienie, przyjadą zabiorą koniec tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Musi to być jakoś posegregowane?


@CzeXD: tak, zgodnie z opisem na stronie gminy.

Bez dopłaty można zawieźć do PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) albo wystawić przy ulicy w terminie okresowego wywozu gabarytów (o ile adres jest wskazany w deklaracji opłaty za odpady). Należy przeczytać jak dany typ odpadu jest odbierany (często okresowy wywóz obejmuje jedynie wybrane odpady, służy głównie odbiorowi tych dużych jak meble).
  • Odpowiedz