Wpis z mikrobloga

  • 116
@grubson234567 mój dziadek który pamięta jak jego matkę banderowcy oblali wrzątkiem aż umarła i kiedyś jak oglądałem z nim marsz kilka lat temu powiedział że chętnie by napluł w twarz ludziom z ONR bo jakby się urodzili po stronie Ukraińskiej z takim myśleniem sami by torturowali jego matkę.
  • Odpowiedz
mój dziadek który pamięta jak jego matkę banderowcy oblali wrzątkiem aż umarła i kiedyś jak oglądałem z nim marsz kilka lat temu powiedział że chętnie by napluł w twarz ludziom z ONR bo jakby się urodzili po stronie Ukraińskiej z takim myśleniem sami by torturowali jego matkę.


@JAI2L9LAD: a lewicowców też nie lubi? Przecież jakby się urodzili po stronie ZSRR, to by jego matkę zgwałcili.
  • Odpowiedz
  • 2
@Czerwonykaktus pozwolę zacytować sobie te słowa

"Nie uciekaj w definicje, nazizm i faszyzm prowadzi do tego samego. Bez faszyzmu nie byłoby nazizmu. Uciekanie w definicje słownikowe i omijanie prawdy historycznej to ulubiony manewr prawactwa."
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD nie udowodniono w żaden sposób, że nazizm wziął się od faszyzmu, nawet Wikipedia jest w tym temacie ze mną zgodna. Tych dwóch ustrojów nie należy łączyć. Każdy kraj w tamtym czasie w jakiś sposób reagował na zagrożenie komunizmem - nawet w Polsce była potrzeba bardziej autorytarnych rządów.

@grubson234567 w Niemczech neonazizm ma niestety bardzo wielu zwolenników. Wciąż są to jedynie ekstremiści. A we Włoszech nie jest złe postrzegane bycie
  • Odpowiedz
sugerowanie że ZSRR to ideologiczna lewica.


@JAI2L9LAD: a co niby? Wszyscy lewicowcy w Europie sympatyzowali z ZSRR, a jak była wojna domowa w Hiszpanii, to wysyłali ludzi na pomoc komunistom i walczyli w brygadach międzynarodowych wspieranych przez Stalina.

Wróć do książek i poczytaj jakie podejście to życia ludzkiego ma człowiek o poglądach lewicowych a jakie miał
  • Odpowiedz