Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TRicKYmAn: Wzory. Ja jestem na takim poziomie że nawet nie potrafiłbym z nich skorzystać. Ale planuje sobie porobić kilka matur z lat poprzednich i spróbować zrozumieć co i jak to myśle że te 30% wyjdzie
@dupogisaga: to w sumie nie wiem jak ci pomóc

Miałem taką koleżankę, która nie zdała matury xD a jest inteligentna. Nie mogę pojąć jak to jest możliwe, że ktoś liczy dla swoich potrzeb bez większego problemu, posługuje się niezłą logiką jak się z nią rozmawia, ale nie potrafi rozwiązać zadania mając wszystko podane na tacy ¯\_(ツ)_/¯
@dupogisaga: Najpierw przerób od początku kurs maturalny matemaksa, potem ewentualnie "Jak zdać maturę w 10 dni" Dariusza Kulmy i na koniec sobie zostaw marzec na zrobienie jak największej ilości arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Ja tak zrobiłem i z 24% na próbnym udało się zdać na 70% mimo, że całe życie jechałem na dwójach z matmy i nic nie ogarniałem.
@TRicKYmAn: To ja mam tak samo. Niby inteligentny jestem bardzo bo wszystko inne potrafię na logikę pojąć i dojść do rozwiązania o ile nie jest to matematyka. Podejrzewam że z matematyką też byłoby podobnie ale jak nawet nie wiesz co oni chcą od ciebie w zadaniu albo doszukujesz się jakichś obliczeń skomplikowanych a tu okazuje się że trzeba po prostu wzór skróconego mnożenia zastosować to się nie da normalnie. Trochę zadań