Wpis z mikrobloga

Jeśli mam w------e na to jakiej narodowości jestem to jest coś ze mną nie tak? W sensie, nie czuję żebym coś zawdzięczał Polsce, jakby była wojna i miałbym iść do wojska to bym s--------ł. Czy ze mną jest coś nie tak? Pytam bo wczoraj był dzień niepodległości i nie rozumiem tych marszy.
#marszniepodleglosci
#patriotyzm #neuropa
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zed_Mistrz_Cieni: jak masz zamiar s--------c? Wyjasnij wykopkom jak chcesz to zrobic xD bo kazdy p------i to samo, ucieknie do lasu? Myslisz, ze nie bedzie ludzi od kontrolowania obowiazku sluzby? XD a moze za granice uciekniesz? XD
  • Odpowiedz
@Zed_Mistrz_Cieni Na wojnę idzie się nie tylko z przekonań patriotycznych xD jeżeli obca armia wejdzie do Twojego kraju, pozbawi Cię Twojego mienia, wyrzuci z domu, .zgwałci twoją żonę, córki, matkę lub siostrę. Jeżeli roztrzelają Twojego ojca czy brata tylko dlatego że jest Polakiem A Ciebie wyśle daleko na drugi koniec obcego kraju żeby pracowałeś jako niewolnik, albo wcieli do swojej armii pod przymusem no to wiesz. Ludzie nie tylko łapali za
  • Odpowiedz
Poza tym zostawisz cały majątek, coś na co pracowałeś latami i uciekniesz? Gdy nadejdzie kryzysowa chwila możesz nie mieć czasu na spieniężenie tego czego nie zabierzesz.


@Okcydent: Motywacja ludzi, którzy muszą pracować 30 lat na mieszkanie w bloku.
  • Odpowiedz
Jeśli mam w------e na to jakiej narodowości jestem to jest coś ze mną nie tak? W sensie, nie czuję żebym coś zawdzięczał Polsce, jakby była wojna i miałbym iść do wojska to bym s--------ł. Czy ze mną jest coś nie tak?


@Zed_Mistrz_Cieni: tak. Coś nie tak.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Z dość niedawnej historii wiemy, że Żydzi może i chcieli uciekać, ale nie znalazło się jedno państwo na świecie, które by ich przygarnęło. Nie zawsze można uciekać. Nie zawsze się da.

Skoro czujesz się taki lepszy, to co tu jeszcze robisz z niewykształconymi, nieświatowymi, niepiszącymi po angielsku, niebędącymi obywatelami świata ludźmi?
  • Odpowiedz
@Zed_Mistrz_Cieni Ja kiedyś byłam bardzo patriotycznie nastawiona do kraju, chciałam tu żyć, walczyć za ojczyznę itd ale po latach irytowania się, znudzenia, chęci odkrycia czegoś nowego nie czuje się patriotką. Teraz myślę jak ty- planuje zmianę kraju i jak będzie mi gdzieś źle to też zmienię. Chyba, że poczuję przynależność i chęć żeby tam być na zawsze. Poza tym moja rodzina tez po swiecie się rozjechała, znajomi planują lub też to
  • Odpowiedz
to co tu jeszcze robisz z niewykształconymi, nieświatowymi, niepiszącymi po angielsku, niebędącymi obywatelami świata ludźmi?


@Okcydent: Mówisz o Polsce czy Wykopie? Z Wykopem jest jak z pójściem do cyrku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zed_Mistrz_Cieni: nie, nie jest z Tobą nic "nie tak", w obecnych czasach to dosyć normalne odczucia jeśli nie jesteś indoktrynowany (np. Tak jak w USA gdzie miłość do ojczyzny się wpaja od dziecka). Żyjemy w czasach globalnej wioski, otwartych granic, swobodnego przepływu ludzi, obecnie pojęcie umierania za ojczyznę wydaje mi się być abstrakcyjne. Ludzie teraz na wojny jeżdżą zarabiać kasę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zed_Mistrz_Cieni: mam tak samo jak Ty, nie widzę powodu czuć jakiegokolwiek przywiązania do tego czy innego kraju, to tylko wyrysowane na napie sztuczne podziały. Ktoś by postawił kreskę kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów w jedną czy drugą stronę i już byłbym Czechem czy Niemcem, co za różnica.
  • Odpowiedz