Wpis z mikrobloga

Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie - program Równo o godzinie 14:00 otwarte zostanie zgromadzenie dotyczące Marszu Niepodległości, które się od wspólnej modlitwy. Hasło marszu to: Bóg, Honor, Ojczyzna!
Robert Bąkiewicz: - W tym haśle jest zawarty cały sens ruchu narodowego, myśli niepodległościowej i naszej historii. To nie jest zwykły slogan, to dewiza na której chcemy budować nasze państwo. W idealnie przedstawionej hierarchii.

Czyli ja nie jestem zaproszony na marsz jako ateista? Nie jestem nawet Polakiem dla nich. Wiecie jakie to smutne dla mnie? Serio tak bardzo katolicy nienawidzicie innych? A co z przekazem Jezusa o miłowaniu? Nie wstyd wam że dzielicie naród w tak podły sposób? Na waszym miejscu bym się ze wstydu bił pejczem po plecach w ramach pokuty.
#marszniepodleglosci #polska #bekazkatoli #zalesie #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: A tutaj to Ci przyznam rację kolego. Pomimo, że nie podobały mi się podjazdy zazdrosnej lewicy to były one raczej chamskie i nie trafione. Twój argument za to jest całkiem słuszny i też mi w sumie jest smutno, że prezydent świeckiego kraju dyskryminuje nie-katolików. Może nie jestem jakimś wielkim patriotą, lecz szanuję swój kraj. Jednak chyba coraz mniej bo na każdym kroku dają mi do zrozumienia że mnie tu
  • Odpowiedz
@Piottix: O #!$%@? dobrze, że nie mieszkasz w Uk bo byś musiał w Hymnie śpiewać God save the Queen, albo w USA bo byś musiał płacić banknotami z odniesieniami do Boga (i to nie wiadomo, którego).
  • Odpowiedz
@Piottix: @lakukaracza_ czekam jeszcze jak barany wytłumaczycie na banknotach USA sentencje "In God we Trust" i co śmieszne, mimo że nowa seria wyszła w 2012 zdanie zachowano. No co? USA ciemnogród? Państwo wyznaniowe?
  • Odpowiedz
USA ciemnogród


@rakiwo: mniej wiecej w niektórych sprawach, do niedawna w niektórych stanach były przepisy zakazujące obejmowania stanowisk państwowych przez katolików żydów protestantów, zależnie od stanu
  • Odpowiedz
Czyli ja nie jestem zaproszony na marsz jako ateista?


@lakukaracza_: Niezrównoważonych pieniaczy twojego pokroju raczej nikt nigdzie nie zaprasza więc czemu się tak przejmujesz akurat tym marszem na którym większość uczestników to ludzie których bezpardonowo obrażasz w swoich wpisach?
  • Odpowiedz
@dingi_dong czy przed zabijaniem innych ludzi powstrzymuje Cię jedynie groźba kary? Pewnie czytałeś Zbrodnię i karę Dostojewskiego, myślę że można tak to odbierać. Nitche mówił że ludzie odrzucając religię będą miotać się miedzy nihilizmem a ideologiami. Mówił że człowiek będzie musiał wykształcić swoje wartości, ja to rozumiem jako postępowanie tak jakby Bóg istniał. Cała reszta będzie tępo "patrzeć i mrugać" .
  • Odpowiedz
@Oskarbb: co? xd Moralność nie wypływa od Boga a w wyniku umowy społecznej wyrosłej przez wieki pracy etyków i myślicieli wdrożonej w życie przez reformy polityków. Już od dawna to jak postępujemy nie dotyka istoty Boga - jak chociażby tak nowoczesne, bezbożne wymysły jak zniesienie niewolnictwa czy prawa kobiet.
  • Odpowiedz