Wpis z mikrobloga

Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie - program Równo o godzinie 14:00 otwarte zostanie zgromadzenie dotyczące Marszu Niepodległości, które się od wspólnej modlitwy. Hasło marszu to: Bóg, Honor, Ojczyzna!
Robert Bąkiewicz: - W tym haśle jest zawarty cały sens ruchu narodowego, myśli niepodległościowej i naszej historii. To nie jest zwykły slogan, to dewiza na której chcemy budować nasze państwo. W idealnie przedstawionej hierarchii.

Czyli ja nie jestem zaproszony na marsz jako ateista? Nie jestem nawet Polakiem dla nich. Wiecie jakie to smutne dla mnie? Serio tak bardzo katolicy nienawidzicie innych? A co z przekazem Jezusa o miłowaniu? Nie wstyd wam że dzielicie naród w tak podły sposób? Na waszym miejscu bym się ze wstydu bił pejczem po plecach w ramach pokuty.
#marszniepodleglosci #polska #bekazkatoli #zalesie #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@dingi_dong żadna umowa społeczna nie powstrzyma człowieka przed zabiciem drugiego, w jego mniemaniu złego. A Bóg jest uniwersalny, odnosisz się do religii, które są jedynie przybliżonym wskazaniem jak postępować w życiu. Bóg jest nieskonczenie odległym ideałem.
  • Odpowiedz
@Oskarbb: Żaden Bóg nie powstrzyma człowieka przed zabiciem drugiego. Nigdy tego nie zrobił i nigdy tego nie zrobi. A nawet i wręcz przeciwnie. Bóg to tylko abstrakt, tak jak umowa społeczna. Ale jest zasadnicza różnica między nimi - Bóg jest stały. I tylko siłą go zmusiliśmy do uznania np. że niewolnictwo jest złe. A umowa społeczna jest zmienna, poddana ewolucji i z każdym wiekiem coraz lepsza. Bóg nie jest żadnym
  • Odpowiedz
@dingi_dong to dlaczego nie byłoby lepiej wymordowac połowę tej mniej inteligentnej ludzkości? Można tak zmienić umowę społeczną że uznamy że to jest logicznie uzasadnione. Czym umowa społeczna różni się od ideologii albo religii? Tylko nazwą? Dlatego potrzebna jest chociaż koncepcja Boga, a jak ktoś go nazwie i co przez niego rozumie to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
wymordować połowę mniej inteligentnej ludzkości

@Oskarbb: o czym ty gadasz? Że ludzi wierzących w koncepcję Boga? Nie no ja rozumiem, że Polacy, szczególnie dzisiaj, mają ciągoty do faszyzmu, ale chociażby dlatego, że wiemy, że on nie działa, to go nie stosujemy. I dlatego mamy taką umowę społeczną jaką mamy

Można tak zmienić umowę społeczną że uznamy że to jest logicznie uzasadnione.
  • Odpowiedz
@dingi_dong a czy moralność w Europie i na Bliskim Wschodzie nie różni się głównie tym że tu jest oparta na chrześcijaństwie, a tam na islamie?
To Ci mówię że rurkowiec też żyje.
  • Odpowiedz
@Oskarbb: Oczywiście, że tu nie jest oparta na chrześcijaństwie, a na oświeceniu i tym co przyszło dalej. Chrześcijaństwo dopiero po czasie zaakceptowało stan dokonany czyli świat bez niewolnictwa, świat, gdzie kobiety mają prawa wyborcze i są traktowane jak ludzie a nie inkubatory włożone w sprzęt AGD.

Moralność jest abstraktem, który już dawno nie ma nic wspólnego z konceptem Boga, a z takimi rzeczami jak cierpienie czy utylitaryzm.

Rurkowiec żyje bez
  • Odpowiedz
@dingi_dong i jak tak umowa społeczna z oświecenia brzmi? Może powiesz że jest oparta na islamie? Twoja tak zwana umowa społeczna w Europie nawet po oswieciniu jest bliższa chrześcijaństwu niż islamowi.
Ja Ci tylko tłumaczę że dążenia każdej istoty można nazwać dozeniami do Boga. A jak ktoś rozumie Boga to już inna sprawa. Niektórzy tak jak Ty myślą że tu chodzi o jakiegoś starego faceta w chmurach.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Hasło składało się z trzech części. Nie jest dla Ciebie ważny Bóg? To mogłeś przyjść do ojczyzny. A nie moment, po tym co wypisywałeś na wykopie w trakcie święta było widać, że to też dla Ciebie nie ma znaczenia.
Został jeszcze honor, ale ech, tutaj już nie będę się wypowiadać bo mógłbym Cie obrazić.
Pozdrawiam,
Nazista z Wykopu.
  • Odpowiedz