Wpis z mikrobloga

nieśmiertelny argument socjalizmu w państwach nordyckich, ciekawe tylko czemu tak szybko z niego zrezygnowali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tallman: w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii nie istnieje welfare state! No nieźle pojechałeś, jednak faktycznie nic o świecie nie wiesz, no ale dobra, żyj sobie dalej w wyparciu xD
  • Odpowiedz
@munny: co za bzdury. "Nawet we wczesnych latach 50. XX w. Szwecja ciągle była jedną z najbardziej wolnorynkowych gospodarek na świecie, a wydatki rządowe w stosunku do PKB były niższe niż amerykańskie.
Dopiero między 1950 a 1976 r. Szwecja doświadczyła rozrostu rządowych wydatków, które w stosunku do PKB wzrosły z 20 proc. w 1950 r. do ponad 50 proc. w 1975 r, co było bezprecedensowym wydarzeniem na tle świata w
  • Odpowiedz
@tallman: dobra, dobra, to teraz napisz co byś powiedział jakby w Polsce przez ostatnie 100 lat 75 lat premierem był Zandberg
w ogóle skąd ten cytat
  • Odpowiedz
@munny: ale ja nie powiedziałem, że nie rządzili :< przepraszam jesli zle mnie zrozumiałes. powiedziałem tylko ze dopiero w latach 60-70 przeprowadzili bardziej radykalne reformy socjalne
edit: tak to jest jak się odpisuje na kilka komentarzy na raz. "co za bzdury" to było skierowane do tego lewackie_japko
  • Odpowiedz