Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 39/150

Fendi Fan di Fendi pour Homme (2012)

Fendi powróciło na rynek perfum w 2012 roku po kilku latach przerwy i zaprezentowało dość innowacyjny zapach, który zyskał całkiem sporą popularność. Skórzane perfumy w mainstreamie to w ostatnich 2 dekadach rzadkość, przynajmniej takie w których cała kompozycja skupiona jest wokół skóry. Fendi pachnie głównie skórą, nie jest ona aż tak słodka jak się
spodziewałem a jest bardziej gorzka. Oprócz skóry i nut drzewnych są jeszcze niby mandarynka, pieprz, ale tak naprawdę grają one tam tylko trzeciorzędną rolę. Karadmon oraz drzewne nuty z bazylią sprawiają natomiast takie trochę herbaciane wrażenie, że momentami da się wyczuć podobieństwo do np. Hanae Mori HiM czy Gucci Pour Homme II. Generalnie
jest to zapach ciężki i ciepły a jeśli Hanae Mori HiM mogłoby się nazywać Gucci Pour Homme II Intense to Fan di Fendi miałoby nazwę Gucci Pour Homme II Absolute. Z pewnością nie dla każdego i nie na każdą okazję. W dzień mógłby przytłoczyć swoją ciężkością.takiego zwykłego fana perfum jak ja, chociaż dla fanatykow kadzidlaków czy jakichś niszowych wynalazków byłby leciutki. Zapach dobry, niedoceniany, będący w cieniu innych perfum, z bardziej znanych marek. Szkoda, że ten włoski dom mody tak rzadko zajmuje się produkcja perfum bo maja wszystko by sprzedać dobry zapach, renomę, styl, markę czy pieniądze. Jak na mój pierwszy kontakt z Fendi to jest dobrze, chociaż zawsze chciałem poznać Theorema Uomo, które podobno jest bardzo dobra pozycją i niby najlepszą od Fendi.
Fan di Fendi pour Homme radzę jednak używać jesienią i koniecznie sprawdzić przed zakupem bo nie jest zbyt uniwersalny i średnio nadaje się na blind-buy. Ja osobiście nie widzę zbyt wielu okazji do noszenia go. Plus za zajebiaszczy flakon.

typ: leathery-woody
zapach: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
trwałośc: 8,0/10
cena: 120 zł za 50 ml
podobne: Hanae Mori HiM, Gucci pour Homme II
https://www.parfumo.net/Perfumes/Fendi/Fan_di_Fendi_pour_Homme_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Fendi/Fan-di-Fendi-pour-Homme-15725.html
drlove - #150perfum #perfumy 39/150

Fendi Fan di Fendi pour Homme (2012)

Fendi ...

źródło: comment_tqfQRyNA415ib0cEs40NidPYlDutuo8i.jpg

Pobierz
  • 7
@venividi: Daarej bierz w ciemno. Bardzo trwały, do tego akurat na zimę. Bezpieczny, tak bym go określił, ale przy tym mega przyjemny, dobrze się z nim czuję. Nie wiem co na to @dr_love:, ale ja poleciłbym też Swiss Arabian Al Basel - jest jeszcze bardziej trwały (wyraźnie czułem go dobre 14h), ale jest bardzo słodki, trochę taki ulep. A w niektórych momentach czuję go trawą :D także ciekawy, ale z
@dr_love:

nie jest zbyt uniwersalny i średnio nadaje się na blind-buy. Ja osobiście nie widzę zbyt wielu okazji do noszenia go. Plus za zajebiaszczy flakon.


Nie zgodze sie, IMO FdF jest dosc uniwersalny, nie nada sie w lecie, ale poza tym da rade przez reszte roku jako casual, do pracy, knajpy itd.

BTW gdy go kupilem jako blind-buy byl dosc tani (75zl za 50ml), a mozna go bylo wylapac nawet za