Wpis z mikrobloga

@DiscoKhan: A ja się nie domyśliłem. ¯_(ツ)_/¯

Temat tego, czy nauka podupada, czy nie, to zupełnie inna kwestia. Przy tym się spierać nie będę i udawać mądrego, bo o akademickiej nauce w Rosji wiem tyle, co nic.
  • Odpowiedz
Według rankingu szanghajskiego mamy 2 w top 500 (UW, UJ).


@Assailant: tak, tylko problem w tym jest taki ze ranking szanghajski sam nawet nie jest w top 500 rankingow.
  • Odpowiedz
@Hasz5g:

tak, tylko problem w tym jest taki ze rankingszanghajski sam nawet nie jest w top 500 rankingow.

Z tego zdania wnioskuję że (o ile jest prawdziwe) to istnieje co najmniej 500 rankingów. Oświeć mnie o co Ci chodziło.
  • Odpowiedz
@wypoke: mam stycznosc z ludzmi z uczelni top50 na codzien i moge stwierdzic, ze poziomem, a przede wszystkim mentalnoscia roznia sie niebywale zarowno od absolwentow jak i pracownikow polskich uczelni. taka anekdotka: niegdys jeden znajomy po CU, ktory w pierwszej pracy po studiach pracowal po $100000 rocznie powiedzial mi, ze w polsce zaproponowali mu 5000zl brutto (wtedy ~$13500 rocznie, czyli mniej niz kasjerowi sieci Walmart). A juz mowilo sie o rynku
  • Odpowiedz
@wypoke: i wlasnie dlatego trzeba na studia wyjezdzac do UK - polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) a swoją drogą te rankingi są z dupy bo to co oni tam biorą pod uwagę to woła o pomstę
  • Odpowiedz
Uwaga, Niemcy na szeroko pojęte szkolnictwo czyli po naszemu budżet ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego i na badania naukowe przy populacji 80 kilka mln ludzi wydali w 2017- 140 MLD EURO tj 600 mld zł około
My mając 40 mln ludzików budżet ten to 40 mld pln czyli 12 razy mniejszy.
To co oni maja. Dekadę my mamy w wiek do wydania. Wiec elo 3 2 0 @wypoke: @t0bor: @
  • Odpowiedz