Wpis z mikrobloga

Narodowcy zapowiadają, że Marsz pójdzie jak pójść miał. Prezydent i premier organizują własny marsz, który będzie miał być zabezpieczany przez MON (czyli wojsko i żandarmeria). Widzę tutaj dobrą okazję epickie starcia z jednoczesnym mindfuckiem sebixów - no niby nie Policja, ale robi jak Policja, więc bić. Ale w sumie Wojsko, więc "Elo i chałwa bohomazom", no to nie bić. Żeby tylko obstawie marszu prezydenta nie pomyliły się naboje, bo wtedy już będzie mniej śmiesznie.

BTW Jakie środki kontroli tłumu może mieć jeszcze Wojsko? No bo polewaczki itp to raczej Policja, a Twardymi przecież na ulice nie wyjadą xD

#warszawa #marszniepodleglosci #100lecieniepodleglosci #narodowcy
  • 12
@wigilius: ale to w sumie nadal pozostaje pytanie - jakimi środkami prewencji vel pałowania dysponuje SOP. Czy jakakolwiek jednostka poza Policją dysponuję oddziałami z tarczami, polewaczkami etc? Chyba, że wcale nie jest z psią grypą, aż tak źle i będzie miał kto to wszystko dodatkowo osłaniać. Bo jeszcze się okaże, że narodowcy pobiją się z prawakami o to czyj marsz jest bardziej niepodległy a flagi bardziej biało-czerwone, a do tego jakieś
@sarmatawkapciach: mają taką władzę i środki zawsze można coś wynyślić. Zaczynając od wynajęcia prywatnych firm na codzień odpowiedzialnych za ochronę imprez masowych (np. meczów piłkarskich), które dysponują własnym sprzętem, poprzez wezwanie ŻW (wcześniej już była na 11 listopada) po wezwanie członków WOT i wydanie im pilicyjnego sprzętu i używanie ich jako oddziałów prewencji dowodzonych przez oficerów z policji (oficerowie policji chyba są zdrowi).
Nieprzeszkolonym ludziom do zabawy? Ty to jesteś psotnik...


@Andreth: do tarczy i pałki bez metalowego wypelnienia przeszkolenie nie potrzeba, do pałki z metalowym wypełnieniem potrzebna jest licencja, a bardziej wyrafinowany sprzęt (np. bron gładkolufowa) zgodnie prawem koże być obsługiwana przez tylko i wyłącznie przez zawodowych policjantów.

Eego: WOT-owcom, tak jak pracownikom firm ochroniarskich bez licencji można wydać pałki bez metalowego wzmocnienia. W magazynach powinny jeszcze gdzieś zalegać stare, białe pałki gumowe
@Ignacy_Patzer: kiedyś miałem okazję brać udział w zabezpieczaniu imprez masowych w jednym z miast i np.podczas derbów łodzi dostałem taką białą pałkę z klubowych magazynów w ramach wyposażenia. Później w trakcie derbów były zamieszki, a pałką się przydała. Ciekawe czy złamałem prawo ;-)

p.s. a tak bardziej na serio to z tym metalowym wzmocnieniem chodzi prawdopodobnie głównie o pałki typu "tonfa". O tym, czy jest metalowe wzmocnienie czasami widać na rękojeści
Pobierz imateapot - @IgnacyPatzer: kiedyś miałem okazję brać udział w zabezpieczaniu imprez m...
źródło: comment_1bIVau94UIs2nILANiSUPigqNwc2QaCy.jpg