Wpis z mikrobloga

Moment... żebym ja to dobrze wszystko zrozumiał...

Policjanci co do zasady powinni być osobami o nieposzlakowanej opinii i niekarani.
Powinni stać na STRAŻY PRAWA, powinni być #!$%@? kryształowi i służyć PRZYKŁADEM

a w Polsce...
Policjanci popełniają morderstwa na komendzie (po czym usuwają nagrania i próbują zamieść sprawę pod dywan) chociażby wyłapując jak przestępców świadków zatrzymania
Policjanci wkopują niewinnych ludzi do więzień na 18 lat byle tylko śledztwo zakończyć
we wcześniejszych latach wiele przypadków wymuszeń zeznań, poświadczeń nieprawdy itd
niezliczona ilość interwencji policji z drogówki gdy wymuszali mandaty
używali sprzętu który stojący samochód uznawał za pędzący z nadmierną prędkością (iskra)
niezliczona ilość razy gdy kłamstwa mówione pod przysięgą przed sądem były dla sądu wystarczającym dowodem
niezliczone przypadki gdy to obywatel musiał udowadniać swoją niewinność a nie policjant winę bo słowo policjanta najwyższym dowodem

oraz teraz hit nad hitami...
nagle odkrywają, że są obłożnie chorzy i w 20-30-90% kadry idą na zwolnienie lekarskie.

TO SĄ TE ZACHOWANIA KTÓRE SĄ PRZYKŁADEM DLA OBYWATELI?

Co do ostatnich wydarzeń związanych z chodzeniem policjantów na L4 (ZUS POWINIEN ZWERYFIKOWAĆ TE ZWOLNIENIA) ponieważ...

Jeżeli nie są chorzy a mówią, że są jest to poświadczenie nieprawdy...

Art. 271 Kodeksu Karnego

1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Jeżeli nie są chorzy a uzyskują poświadczenie, że są ze względu na swoją pozycję zawodową jest to wyłudzenie...

Art. 272

Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Jeżeli nie są chorzy i posługują się wyłudzonymi zwolnieniami to jest to oddzielny paragraf...

Art. 273

Kto używa dokumentu określonego w art. 271 lub 272, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Ja nie twierdzę, że nie mają powodów do protestu.
Ja nie twierdzę, że nie mają prawa do protestu.
Ja nie twierdzę, że nie powinni protestować.

Jednak wszystko wskazuje na to, że STRÓŻ PRAWA w Polsce staje się jakąś zorganizowaną organizacją przestępczą...

i serio? to obywatele mają popierać?

Ja też nie twierdzę, że KAŻDY policjant w Polsce jest taki, ale według mnie to działa tak jak w przypadku księży w Polsce...
Jeżeli ogólnie pojęty "KLER" nie będzie radykalnie piętnował pedofilów w swoich szeregach, nie będzie ich usuwał ze swoich szeregów a sami pedofile nie będą skazywani na surowe wyroki więzienia. To dla mnie osobiście WSZYSCY księża są podejrzani bo jedni gwałcą a ci co nie gwałcą nie piętnują gwałcicieli.

To samo w przypadku policji...
Jeżeli policjanci popełniają przestępstwa lub często powodują wypadki radiowozami i nie są karani z równą surowością za swoje czyny co zwykły obywatel a koledzy "po fachu" często sami mataczą, ukrywają lub fałszują dowody lub nawet poświadczają nieprawdę przed sądem. To w moim osobistym odczuciu WSZYSCY są tak samo odpowiedzialni. Bo jedni przestępstwa popełniają a inni ich nie piętnują tylko chronią...

ZUS powinien wszystkich policjantów którzy poszli na L4 zweryfikować a ci którzy poświadczyli nieprawdę skazać i #!$%@?ć ze służby...

O właśnie... SŁUŻBY!! Powinni służyć obywatelom... obywatel powinien czuć się BEZPIECZNIE widząc policjanta a nie bać się do czego tym razem policjant się #!$%@?.

Jak już #!$%@? się tych którzy popełnili przestępstwa świadcząc nieprawdę to będzie można podnieść wynagrodzenia tym którzy zostali (UCZCIWYM).

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #policja #polska #gownowpis #niewiemjaktootagowac
  • 34
Jak mają dochodzić swoich praw skoro nie mają prawa strajku?


@BajerOp: KODEKS PRACY mówi ci to coś?

każdy ma prawo do strajku jeżeli jest on przeprowadzony LEGALNIE a są sposoby na legalne prowadzenie strajku

do tego ich pensje są śmiesznie niskie


no sorry, ale mamy wolny rynek pracy
po drugie jeżeli policjanci nie oczyszczą własnych szeregów usuwając zgniłe jaja to według mnie nic im się nie należy
oczywiście, że zabrania. Nie jesteś podmiotem w dyskusji bo za mało wiesz i piszesz tylko coś co Ci się wydaje.


@BajerOp: no to tłumacz tłumacz skoro wiesz więcej... bo wygląda na to, że za chwilę się obrazisz i z braku argumentów zakończysz dyskusję czepiając się nazewnictwa a nie skupiając się na istocie problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Arachnofob: ja mam argumentów cała kupę, nawet nie wiesz o czym piszesz, policja nie podlega pod kodeks pracy na który się powolujesz w dodatku krzycząc. Policja wybrała taki "strajk" bo inaczej nie może, sytuacja policji jest dramatyczna w tym momencie, to jest największa "firma" w kraju, ma braki kadrowe, problemy z pieniędzmi bo przecież nie zarabia a służy, to, że wydaje Ci sie, że jak jest jakiś odsetek złych policjantów to
no zobacz, a myślałem, że o tym to sąd decyduje, a nie policjant


@wykop_konto: sąd na podstawie sfałszowanych przez policjanta dowodów i poświadczeń nieprawdy mimo świadków dających alibi skazanemu

czyli tak jak napisałem... obywatel musi udowadniać niewinność a nie policjant niepodważalną winę
@BajerOp:

więc tak... z mojego punktu widzenia

całe życie pracowałem w prywatnych firmach
w ciągu 10 lat 2 firmy prowadziłem (w zasadzie drugą prowadzę)
sam wybrałem ścieżkę kształcenia i nie mogę nikogo za to winić
sam wybrałem ścieżkę zawodową i nie mogę nikogo za to winić

czasami miałem szefa #!$%@? który uważał, że powinienem mu płacić za prestiż pracy u niego
innym razem miałem 10-12 godzinne "dni pracy" bez płatnych nadgodzin
@Arachnofob: ale skoro tak to Cię boli to też nikt nie zabrania Tobie wstąpić do Policji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest tylko jeden mały problem - to Ty uważasz się za "pana" któremu mają wszyscy służyć. Analogicznie mówiąc nikt Ci nie każe pracować w Polsce - nie pasuje to zmień kraj, nie pasuje Ci płeć - teraz też ją możesz zmienić. Podsumowując - Twoje argumenty są słabe
@Arachnofob: aaaa, to teraz każdy komentarz niepochlebny pseudointelektualnemu autorowi będzie tylko nazywany niemerytorycznym - brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) raz jeszcze pozdrawiam Frustracika ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jest tylko jeden mały problem - to Ty uważasz się za "pana"


nie za pana tylko za obywatela któremu policja ma służyć pomocą bo to służba a nie zwykła praca... jeżeli obywatel boi się policji to znaczy, że coś tu nie działa, ale oczywiście interpretujesz to tak jakbym traktował policję jak jakiś plebs a tak nie jest... oczekuję tylko szacunku jak do obywatela który płaci podatki na pensję policjanta więc oczekuję, że