Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stjimmy:

a co krzyż celtycki ma wspólnego z kultura polska i Słowianami?


To że jest on ogólnie symbolem europejskiego nacjonalizmu.

neonaziści


no nawet gdyby to co w związku z tym? Czy oni chcą mordować jakieś grupy etniczne?
To że jest on ogólnie symbolem europejskiego nacjonalizmu.


@Kali_Yuga: xD!

Doprecyzuję: to symbol neonazizmu, użycie przez dzisiejsze organizacje wywodzi się bezpośrednio od norweskich nazistów z czasów II wojny światowej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignacy_Patzer:

Faktycznie źle to ująłem. Po prostu większość z nich jest niewierząca (choć nie wszyscy np. poznański bloger "pluton egzekucyjny" na fb).

Ich ateizm nie wyklucza jednak szacunku i podziwu dla katolickich nacjonalistów jak wspomniani Degrelle, Codreanu czy de Rivera.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borni:

No ja bym na przykład nie chciał mieć wspólnego symbolu z niemieckimi nacjonalistami, którzy odwołują się do katów naszego narodu. Tak samo z ukraińskimi.


Ale to było prawie 100 lat temu. Czy jeżeli ja odwołuję się do postaci Łupaszki to znaczy że pałam nienawiścią wobec dzisiejszych Litwinów?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kropek00:

Doprecyzuję: to symbol neonazizmu, użycie przez dzisiejsze organizacje wywodzi się bezpośrednio od norweskich nazistów z czasów II wojny światowej.


I co z tego? Przecież dzisiaj nikt tego symbolu już tak nie postrzega tak samo jak nikt na widok swastyki nie pomyśli "oho hinudski symbol szczęścia".
Ale to było prawie 100 lat temu.


@Kali_Yuga: Brzmisz jak lewak, który karze głupim gojom zapomnieć o swoich korzeniach i historii no bo przecież to było dawno temu xD

Niemieccy, Ukraińscy i Litewscy (Bałtyccy) nacjonaliści czynnie i ochoczo uczestniczyli w przedsięwzięciu unicestwiania narodu polskiego. Nie chodzi mi o kainowe piętno za winy dziadów, tylko o to że ci ludzie praktycznie świadomie podpisują się pod dziełem swoich przodków i organizują antypolskie marsze