Wpis z mikrobloga

Ciekawy filmik opisujący taktykę, którą zaczęły masowo stosować konserwy i prawica na całym świecie.

W skrócie - prawica łamie zasady, przeciwnicy starają się dogadać, prawica okopuje się na swojej pozycji, przeciwnicy chcąc zyskać zwycięstwo moralne nie robią nic sensownego, bo jeżeli by próbowali wychodzić poza zasady ustalonej gry, to po pierwsze wyszli by naprzeciw swoim wierzeniom i przekonaniom, a po drugie prawica by waliła konia, że HEHEHE też łamiecie zasady, ugabuga, i inne obrzucanie fekaliami, jak to mają w zwyczaju. Wiecie o co chodzi.

Cała taktyka opiera się na wiedzy jak zachowa się twój przeciwnik polityczny. Prawicowcy dobrze wiedzą, że lewica lubi przestrzegać istniejących norm i zasad, dlatego też sami nie mają oporów w łamaniu ich i projektowaniu swoich ułomności na przeciwnika.

I mamy tak na całym świecie:
USA (lepiej opisane w linkowanym filmie) - Obama ma wybrać sędziego do sądu najwyższego, ale Republikanie zapowiedzieli, że osrają jego kandydata i nie przegłosują nominacji w Senacie. Obama chcąc kompromisu wybiera neutralnego sędziego, który wydawać by się mogło nie będzie nikomu przeszkadzał, ale hej, hej, what do you know, Republikanie osrali wybór Obamy i powiedzieli, że przyjmą nominację tylko od nowego prezydenta.

Polska - PiS łamie konstytucję, sra na ustrój demokratyczny, wywala kolejne bezpieczniki, robi obrzydliwą propagandę dla debili w internecie (która o dziwo działa ( ͡º ͜ʖ͡º)). Opozycja nic nie może zrobić, bo po pierwsze nie ma żadnego wpływu na działania samodzielnej partii rządzącej, po drugie jest nieporadna jak niemowlę. Mimo ogromnych protestów na skalę krajową, PiS i tak przepycha swoje gówno ustawy gwałcące ustrój.

I teraz w związku z MN na Wykopie - odwołano marsz LGBT w Lublinie - ahhaha lewactwo puacze top beka.

Odwołano marsz narodowców (którzy notabene rok w rok zapraszają faszystów i neonazistów z całej Europy) - hlip hlip, moja wolność słowa, gdzie wasze zasady LEWACTWO.

A na koniec deserek - odwoływanie się do wartości, których samemu nie wyznajesz, to argumentum ad hominem, jeden z podstawowych błędów argumentacji. Ale czego się spodziewać po niedorobionych NPCtach, kierujących się uczuciami i emocjami, zamiast logiką i faktami.
#neuropa #polityka #bekazpodludzi #bekazprawakow #ciekawostki #takaprawda
Nieprzyjazny_Ziemniak - Ciekawy filmik opisujący taktykę, którą zaczęły masowo stosow...
  • 2
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Tak, to doskonale podsumowuje moje przemyślenia w tym zakresie. Zawsze odczuwam wewnętrzne zażenowanie, gdy ktoś, kto nieustannie podkreśla swoją pogardę dla demokracji i popiera wręcz cenzurę niektórych środowisk, płacze, że usunęli mu z fejsbuka treści jednoznacznie łamiące pisane zasady. Wtedy ZAWSZE zaczyna się właśnie "chlip chlip, lewactwo takie wolnościowe, ale ja już nie mogę obrzucać innych gównem...".
  • Odpowiedz