Wpis z mikrobloga

HGW zrobiła strategiczny błąd jeżeli chodzi o wizerunek Polski, za to zrobiła bardzo dobry krok, jeżeli mówimy o jej wizerunku.
Już tłumaczę dlaczego:
Zakazanie marszu nic nie zmienia w jego realnej obecności, a tylko potęguje nerwy i napięcia. Ten marsz, z racji wielkiej rocznicy, będzie pokazywany na całym świecie i jeżeli będą tam jakieś transparenty wbrew poprawności politycznej lub bijatyki to mamy medialny klops. To strategicznie zły krok HGW jeżeli chcielibyśmy się troszczyć o wizerunek Polski.
Z drugiej zaś strony, gdyby wystąpiły negatywne skutki zakazu marszu, które wymieniłem wcześniej (transparenty, bijatyki) to HGW zbiera laury za to, że chciała temu zapobiec.
Na szali mamy wizerunek pani, która zwie się Hanna Gronkiewicz-Waltz, z drugiej zaś wizerunek Polski za granicą.
#marszniepodleglosci #warszawa
ProjektZ - HGW zrobiła strategiczny błąd jeżeli chodzi o wizerunek Polski, za to zrob...

źródło: comment_ZDjIvpm2CCGE25SWfBWpdUJTKJnTjM5N.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@jogurcik666: po pierwsze jak mówisz o mnie przy mnie, to mów do mnie, a nie do kogo innego. Po drugie prawactwo chciało zaoszczędzić opinii zagranicznej naszych wewnętrznych sporów, ale opozycja w parlamencie europejskim skutecznie to uniemożliwiła.
  • Odpowiedz
  • 2
@ProjektZ Głupia decyzja bo kryje tym samym dupę ministrowi MSW, który poległym przy zabezpieczeniu marszu. A tak nawet jak będzie rozruba to nielegalna wiec mniejsza odpowiedzialność spadnie na MSW.
  • Odpowiedz
@jogurcik666: nie chodzi o urażanie mnie, bo w sumie mam taki zwyczaj, że błahostkami trudno mnie urazić, ale nawiązujesz do mojego wpisu, więc chcąc nie chcąc podpiąłeś mnie do tego prawactwa, o którym pisałeś.
  • Odpowiedz
@ProjektZ: Zwróć uwagę na stanowisko premiera RP z godziny 12.00 - nie zamierza bronić marszu (organizatorzy nie sa w stanie zapewnić spokoju).

Także tym razem rząd też zamierza ustawić się obok marszu i narodowców prezentować jako skrajne środowisko.
  • Odpowiedz
@ProjektZ: ale na kilka dni przed marszem ogłosic że marszu nie będzie? I to w tak okrągłą rocznice? Mieli w ciul czasu więc mogliby coś chociaż zaproponować zmiennego bo ja tu się czuje ograbiona z tradycji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ProjektZ: Biorąc pod uwagę totalny brak policji, zakazanie marszu było jedyną rozsądną decyzją. Do tego dochodzi jeszcze milczenie ze strony MSW. A tak piłeczka jest po stronie MSW i niech oni się zajmują bezpieczeństwem.
  • Odpowiedz
@reaveres: przed 1 listopada zaczęła się akcja z masowymi zwolnieniami policjantów. Mało czasu na ogarnięcie wszystkiego. Tym bardziej że władze państwowe zaczęły odsuwać się oficjalnie od marszu, a najgłośniejsza część potencjalnych uczestników raczej nie popiera jej opcji politycznej.
  • Odpowiedz
@graf_zero: tak, premier zdaje się powiedział, że obawia się prowokatorów, a organizatorzy Marszu nie zgodzili się na ujednolicenie go samymi biało-czerwonymi flagami.
@reaveres: spokojnie, nikt nas nie okradnie. Jeżeli mamy sądy w Polsce to idąc śladem Lublina, gdzie de facto prezydent z PO zakazał marszu tęczowym ludzikom, odwołanie do sądu zadziała i cofną zakaz.
@khurghan: wg. mnie nie ma tutaj rozsądnych decyzji, bo ten marsz i tak się odbędzie.
  • Odpowiedz