Wpis z mikrobloga

#ambergold i trochę #inwestycje
Edukacja finansowa w PL leży i kwiczy. Jak można wpakować całe oszczędności w jedno miesjce? Każda książka/artykuł o podstawach inwestycji zaczyna się od opisania dywersyfikacji. Na chłopski rozum: "Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka." A tu, uj, tyle zarobię! Wjebmy całe oszczędności życia w ten genialny biznes! Po co są te lekcje przedsiębiorczości w szkole?
i trochę o #tusk
Co by o nim nie mówić to w dobie gdzie każdy każdego masakruje i w "debacie" liczy się najlepsza odzywka pięknie pokazał, że można kontrolować spotkanie nawet gdy masz kilka osób przeciwko sobie i to całkiem elokwentnie. Naprawdę ktoś myślał, że Tusk który na codzień spotyka się z przywódcami świata przestraszy się Pani Wasserman? #polityka
  • 7
Oferowali lepsze warunki od konkurencji dlatego ludzie sie kusili, zeby wkladac tam kase.


@r4do5: To jest powód żeby zapaliła się im czerowna lampka. Do mnie też dzwonią z banków z super ofertami na 10% w skali roku tylko nie mówią, że opłata powitalna to 20% kapitału.

Po drugie nawet jeśli wyglądali legitnie i nic na nich by nie znaleźli kto wkłada 100% kapitału w jedno miejsce?

Po trzecie, byli na liście
@Koryntiusz: ja raz dostalem oferte od idea banku na lokate na 10%. To nie jest zbyt duzy bank i wtedy tez byly w stosunku do nich jakies ostrzezenia ale mniej powazne. Bylem swiadomy istnienia historii typu amber gold (wtedy dopiero zaczynala sie ta sprawa) ale zaryzykowalem i wszystko bylo ok.

A 10% gdy inni daja 3-4% wydaje sie musiec byc oszustwem, oferta zbyt dobra.
ja raz dostalem oferte od idea banku na lokate na 10%.


@r4do5: Lokaty czy tworu lokato-podobnego? Na jakie okres i kwotę? Dostałeś już ten hajs? Dokładnie o ofercie idea banku pisałem wcześniej. W warunkach miałem na początku masz opłate powitalną co czyni to kompletnie nie opłacalnym.