Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, czym kierują się ludzie którzy jadą po myśliwych? Przecież pozyskiwanie mięsa z polowań to najbardziej humanitarna droga jego pozyskiwania. Zwierzę całe życie biega sobie po lesie, żyje w naturalny dla siebie sposób i w pewnym momencie, zupełnie nieświadome tego co je czeka, zostaje zabite. W przeciwieństwie do więzionych przez całe życie w klatkach świń, które często wiedzą że idą na rzeź. No ale to myśliwych uznaje się za niehumanitarnych. Wtf?
Wołam też @Popetschka-Katze nawiązując do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/36476271/fajne-te-rozowe-na-mikro-takie-kulturalne-i-spokoj/
#myslistwo #pytanie #ekologia
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krychu789: oni uważają, że myśliwy to morderca bo strzela do zwierząt ... ale już rzeźnik zabijający codziennie kilkaset świń czy krów za naciśnięciem guzika jest ok ... druga grupa to ta która sprzeciwia się zabijaniu w ogóle ale nie wiem czemu nie protestują przeciwko wilkom, jastrzębiom itp.
  • Odpowiedz
@kaczor: O ile jeszcze krytykowanie myśliwych przez weganów jako tako rozumiem, bo ich światopogląd zabrania krzywdzenia zwierząt, tak ludzi, którzy kupują mięso ale sprzeciwiają się polowaniom kompletnie nie czaję.
  • Odpowiedz
@krychu789: papka w mózgu oraz ograniczenie umysłowe bo jak to tak... Bambinizm jest silny w narodzie.

"Ja mieszkam w bloku w mieście, chodzę do TESCO bo tam ROSNOM mięsa na PÓŁKACH, a jacyś dewianci latają po lesie i zabijają bezbronne sarenki. Sadyści".

Wypowiadają to jedząc kanapkę z tuńczykiem lub schabowego.
  • Odpowiedz
@krychu789: jestem ciekawy czy jacyś weganie protestują przeciwko mięsożerności np. wszystkożernych niedźwiedzi ... może ktoś je nawraca? Dla niektórych natura jest po prostu zbyt brutalna i bezwzględna ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krychu789: Niechęć nie wynika z faktu strzelania do zwierząt tylko z faktu hipokryzji. Nigdy nie uwierzę w ten motyw chęci zostania myśliwym z powodu regulacj liczby zwierząt w lesie, bo komuś tam dzik pole uprawne zrył i jest ich za dużo. Poza tym ja na tych zdjęciach z polowań nie widuję zwierząt które zasiedlają okoliczne masarnie (argument o tym, że przecież myśliwi mięso pozyskują dla dobra ludzi). Dziczyzny chyba nigdy
  • Odpowiedz
@krychu789: Tu może chodzić o mentalność niektórych myśliwych?? Wiesz, "hurr durr wielki kurła łowca, armata z pół kilometra szczela i dumny że zajonca ubił" .
Jeszcze te teksty o regulowaniu przyrody (#!$%@? że natura sama dawała sobie radę miliardy lat, tera sobie nie da)
No i Szyszko (?) też raczej dobrego PR myśliwym nie narobił.
To może cześć ludzi triggerować.

Osobiście mam wąty do myśliwych tylko jak się okazuje że
  • Odpowiedz
  • 25
@krychu789 no nie do końca taki humanitarny. Zwierzę czasami długo kona.
Po drugie myśliwi dużo kłamią na swój temat. Wcale nie regulują przyrody, tylko pozyskują mięso. Wiesz że populacja lisa jest kilkukrotnie większa niż przed wprowadzeniem szczepień na wściekliznę? Bo lis nie ma mięsa i myśliwi mają to w dupie że lisy trzebią populację zagrożonych gatunków ptaków.
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: może po prostu nie znasz żadnego myśliwego i nie masz dostępu do dziczyzny? Przerzucając się całkowicie na dziczyznę zmniejsza się popyt na mięso przemysłowe, więc nawet jeśli jakiemuś myśliwemu zabijanie zwierząt sprawia przyjemność to wciąż wydaje mi się to lepsze niż sprawianie sobie przyjemności np jedzeniem wędlin. Bo w ten sposób, co prawda pośrednio, ale też zabijamy zwierzęta.
  • Odpowiedz
@Kolsky: może źle sformułowałem pytanie na początku, bo zdaję sobie sprawę, że myśliwi święci nie są. Chodzi mi przede wszystkim o to, jak można uważać że polowanie na dziczyznę lub kupowanie dziczyzny jest gorsze dla zwierząt od kupowania wędliny w sklepie.
  • Odpowiedz
czym kierują się ludzie którzy jadą po myśliwych?


@krychu789: ignorancją i pychą
W naszym kraju wszelkie oszołomstwa zawsze były popularne.
Kiedyś byli energoterapeuci, różdżkarze itd...
Teraz mamy płaskoziemców, foliarzy i debili
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: za kłusowanie i strzelanie po pijaku jest odsiadka
jeśli masz takie informacje to zgłoś na Policję
jeśli powtarzasz tylko plotki to daj sobie z tym spokój
BTW - kłuserka byłaby skrajną głupotą i dlatego w to nie wierzę
  • Odpowiedz