Wpis z mikrobloga

The best of Donald Tusk #ambergold

Wydaje mi się, pani przewodnicząca, że jest pani ostatnią osobą, która powinna zwracać komuś uwagę, że komisja śledcza nie jest miejscem do robienia kampanii prezydenckiej

Intelektualnie jakoś radzę sobie z tym materiałem, gorzej z państwa pytaniami"

Wassermann: Tam gdzie jest nagrany...
Tusk: *haha, banan na twarzy": tam gdzie jest nagrany...
Wassermann: Tak
Tusk: premier Morawiecki

Wasserman mówi jakiś monolog do kamery
Tusk: Czy ja też mogę się zwracać bezpośrednio do kamery i opinii publicznej jak pani?
Krajewski: Wiemy że pan to lubi
Tusk ze wzrokiem politowania: raczej umiem

Proszę używać ostrożnie nomenklatury "słupa" w stosunku do mojego syna. To pasuje do innego premiera

D. Tusk: gdzie jest ten materiał, który otrzymałem?
M. Wassermann: pan dostał to do wglądu, nie w prezencie
D. Tusk: ale w niego nie wglądnąłem

- Tusk - Nie jestem prawniczym autorytetem... szczegolnie dla tak znanego prawnika jak pani posel...
I prosze nie powtarzac 6 raz zebym sie nie denerwowal, znam te technike,rownie dobrze moglbym powiedziec, ze rozumiem pani zly nastroj ale nie moze on wplywac na przebieg przesluchania #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
@Bydlaczek: tak, bo celem Wassermann jest jakakolwiek prawda, a nie polityczna kariera xD kurła, każda komisja śledcza złożona przez polityków w dupie ma prawdę
  • Odpowiedz
@Bydlaczek: Ty myślisz, że celem tej komisji było wyjaśnienie czegoś? Przecież ta szopka, którą przez 4 godziny odstawiali Wasserman i Krajewski nie była nawet merytoryczna - pytania z tezą, insynujace, manipulacje i pytania o uczucia Tuska.
W skrócie dzisiaj Tusk pokazał bezsensowność tych komisji i jeszcze jasno zaznaczył, że to co zarzuca mu ta komisja to nic w porównaniu do tego jakie zaniedbania poczynił rząd Morawieckiego i jego ojciec w
  • Odpowiedz
hehe wykopki się jarają hehe tuskiem, a kilka lat temu wieszali na nim psy ( ) Jednak ludzie łatwo zapominają o poprzednikach.


@przegrany_przegryw: Śmianie się z Tuska było ok, dopóki do władzy nie doszły te miernoty z PiS-u. Na widok Donalda mam mdłości, nie mogę mu wybaczyć zdradzenia wolnościowych postulatów, wolę jednak umiarkowanego eurosocjaldemokratę, niż siermiężny narodowy socjalizm neogomułkowski Morawieckiego. Dlatego tę informację można potraktować
  • Odpowiedz
@jestemtunew: przecież większość tych wypowiedzi to było aroganckie uciekanie od tematu przez Tuska.

W jaki sposób oraniem można nazwać jego odpowiedź na pytanie o ostrzeganiu syna przed Amber Gold, gdzie mówił, że przy dzisiejszych standardach jego wnuki pracowałyby w Orlenie. Co ma zadane pytanie, do jakichś standardów kadrowych w rządzie!?
Momentami wyraźnie wyglądało, że Tusk na siłę chce prowokować i zapodawać takie wrzutki ni z gruszki ni z pietruszki. Żałośnie mierne to było ze strony Tuska.

No i gdy nie odpowiada na pytania komisji, tylko pieprzy farmazony i rozwodzi się nie na temat, to potem się dziwi, że mu wyłączają mikrofon i nie pozwalają na marnowanie czasu komisji (podobnie z resztą jak było
  • Odpowiedz
@Donica: a ty słuchałeś pytań komisji? Przecież jeżeli mówisz, ze tusk uciekał to co robiła komisja? Pytania z tezą, insynuacje, pozamerytoryczna argumentacja... Zupełnie jak przy przesłuchaniu Rostowskiego. Każde polityczne było tak gówniane i tak mocno pokazujące indolencję intelektualną komisji, że masakra.
  • Odpowiedz
@jestemtunew: Tusk odstawił szopkę przed komisją po raz kolejny pokazując gdzie ma zwykłych szarych ludzi, których oszukano.Tupetu i bezczelności temu Panu nigdy nie brakowało.
  • Odpowiedz
@jestemtunew: on ich tam upokorzył niemiłosiernie, ale dzbany i tak będą na niego bezpodstawnie pluli zarzucając wszystko co najgorsze jednocześnie nie potrafiąc przedstawić żadnych konkretów czy dowodów XD
  • Odpowiedz
@iAmTS: zgadzam się tylko w części.
Obie strony chciały wykorzystać to spotkanie politycznie, ale Tusk zachowywał się po prostu nagannie.

Rozumiem, że komisja przy zadawaniu pytania, może się nieco rozwodzić aby sprecyzować o co im dokładnie chodzi, przypomnieć dany kontekst itd. Tak samo rozumiem, gdy Tusk mógłby rozwinąć swoją odpowiedź, aby coś lepiej wytłumaczyć.

Ale nikt mi nie wmówi, że gadanie o wnukach w Orlenie było jaką sensowną odpowiedzią na pytanie, czy ostrzegał syna przed
  • Odpowiedz
Obie strony chciały wykorzystać to spotkanie politycznie, ale Tusk zachowywał się po prostu nagannie.


@Donica: Przesłuchałem z połowę tej komisji i przez dłuższy czas odpowiadał merytorycznie, ale ile można jak oni mu te same pytanie po 3 razy zadawali, próbowali wyprowadzić z równowagi i unikali przyznania racji gdy im wytykał manipulacje. Po kilku godzinach też byś szukał rozluźnienia. A Tusk tam chyba nawet stopował ataki posłów PO i bronił różnych
  • Odpowiedz
@jestemtunew chyba pierwszy raz tego słuchałeś, ja wyrywkowo lubię sobie posłuchać w radiu i zdarzały się lepsze "odcinki"


@BaRi: Ja słuchałem drugi raz i chyba zacznę śledzić. Poprzednio jakichś przesłuchań w sprawach reprywatyzacji słuchałem i też było nieźle. Za te komisje to ktoś powinien siedzieć tak swoją drogą bo to parodia sprawiedliwości.
  • Odpowiedz
Donald Franz Tusk


@przegrany_przegryw:

Dziadek z wehrmachtu byłby dumny

@BezSpodni: HEHE, BEKA xD
Największa krytyka spada na Tuska za współpracę z Nimcami i UE. Co jest w tym złego? Jaką wy widzicie alternatywę dla Polski? Z kim jeśli nie z najsilniejszym krajem w sąsiedztwie współpracować? Z kim jeśli nie z głównym partnerem eksportowym? I w jaki sposób? Tylko tak realnie a nie tylko snując fantazje.
  • Odpowiedz
międzymorze


@lemmy: Najbardziej #!$%@?, że to takie hasła dla ludu a realnie nawet nie podejmują próby działań (nie przypominam sobie niczego sensownego ze spotkań V4). Zresztą jak mogliby działać. Jak UE pompuje w nas kasę to zarzuca się, że to tylko Niemiecka inwestycja i gospodarcza próba uzależnienia nas. Jak my inwestujemy cokolwiek zagranicę (choćby na Ukrainę było parę prób) to z tej samej strony następuje oburzenie, że marnujemy pieniądze. Nawet
  • Odpowiedz