Wpis z mikrobloga

@cclegane: ...i po 1975, czyli po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Może teraz zobaczysz jak skuteczne są szczepienia. I widzę, że po drodze było kilka epidemii, ale dlaczego wystąpiły to nie wiem, nie jestem epidemiologiem, zapytaj jakiegoś eksperta. Widzę tylko, że zdarzają się lata, w których jest więcej zachorowań, ale ogólna średnia spada bardzo drastycznie.
Kaczorra - @cclegane: ...i po 1975, czyli po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Mo...

źródło: comment_w3M7QOZlAl2B5UGsvxjaUjHVb4PpjcPF.jpg

Pobierz
@Kaczorra: Jaki to ma związek z tematem? No wiem o tym, jednak mimo tylu zachorowań nikt nie srał pod siebie, a nawet kwestionowano ZASADNOŚĆ szczepień. Odra to lekka choroba, nie wymagająca żadnego leczenia.

Część dzieci szczepionych ma duże reakcje poszczepienne, najczęściej w postaci wzrostu ciepłoty i krótkotrwałej wysypki, imitującej lekki przebieg odry. Dlatego poglądy na celowość powszechnego stosowania szczepień przeciwodrowych są rozbieżne. Większość pediatrów jest zdania, że szczepić wszystkie dzieci należy
@Kaczorra: To przeanalizuj dane jeszcze raz. Ten spadek zaczął się po maksimum w 69. To raz.

Dwa to to, że były szczepione tylko pojedyńcze roczniki, a to i tak przez długo czas niepełne.

Trzy - te epidemie to wyniki pogorszenia gospodarczego. Koniec 81 to stan wojenny i zaczęły pojawiać się kartki (wcześniej tylko cukier był na kartki). 89 zmiana ustrojowa.
Dopiero w 1978 r. zaszczepiono zgodnie z kalendarzem 50%


@cclegane: Nie wiem jak tam z oporem rodziców, jak dziecko nie chodziło do żłobka ani przedszkola, a był wyż demograficzny i nie było szans na miejsce w przedszkolu do roku 1985, to nie szczepili. Ja na pewno nie byłam szczepiona na odrę, za to załapałam się na czarną ospę. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cclegane: Przecież ty pokazujesz skuteczność szczepień. Samozaoranie lvl 100 xd. A was proepidemików wcale nie ma tak dużo. Jesteście poprostu głośni.