Wpis z mikrobloga

Ostatni zmasowany atak na geopolitykę w tak szacownych mediach jak der Dziennik (Maciążek) i das Onet (Jurasz) pokazał oczywiście, że niemieckie lobby nie działa w Polsce. To wszystko przypadek, a taki np. dr Sykulski, który publicznie na to zwrócił uwagę i powiązał nominację dr Bartosiaka na szefa spółki mającej wybudować CPK, zwyczajnie się myli. Na dniach do dyskusji i krytyki geopolityki włączył się niejaki Wojciech Jakóbik, samozwańczy ekspert ds. energetyki. Zerknijcie na wpis na dawniejszy jego wpis na FB. Przypadek? Oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#geopolityka #bartosiak #sykulski #4konserwy #cpk #niemieckapropaganda #vkolumnaniemiecka
MarianoAmericano - Ostatni zmasowany atak na geopolitykę w tak szacownych mediach jak...

źródło: comment_hUyysYamGKtKdcU534YKX5FkC3w3s60V.jpg

Pobierz
  • 21
@MarianoAmericano:
Co im KONKRETNIE w geopolityce nie pasuje, jeżeli można prosić o podsumowanie ( TL;DR ) ich wypocin?
IMO geopolityka to ciekawa dziedzina, bo czytelnie tłumaczy motywy postępowania rządów które z innych punktów widzenia wydają się czasem dziwne lub bezsensowne. I daje szansę na pewną predykcję.
@appylan: "robiliście", "uzgodnijcie swoje urojenia" - widzę, że potrzebujesz jednego, wspólnego zdania, bo gdy ludzie mają różne opinie to zaczyna się robić ciężej? Nie widzę sensu robienia z Jurasza rosyjskiego agenta, nie widzę podstaw, żeby go za takiego uważać. Ale nie widzę też sensu dyskusji z jego tekstami, skoro jego podejście sprowadza się do tego, żeby ludziom mówić "NATO good, Russia not good"...
@Jan_K NATO good, Russia not good dla gminu to wystarczy. Jak ktoś się interesuje stosunkami międzynarodowymi to też co do zasady z tym się zgodzi, z paroma zastrzeżeniami jak np. Turcja, czy prezydentura Trumpa (nie będzie umierał za Czarnogórę - członka NATO).

A co do jednego zdania, to jeszcze niedawno pod tym tagiem tak mi ktoś odpisał. Po prostu rzucane są argumenty na oślep w myśl, że w końcu coś się przyczepi.
Po prostu rzucane są argumenty na oślep w myśl, że w końcu coś się przyczepi.

@appylan: Dalej reprezentujesz takie podejście, jakby siedziało X osób w jednym pokoju i wykonywało czyjeś polecenia. Tak już jest - ludzie mają różne zdania, różne opinie. Serio.

NATO good, Russia not good dla gminu to wystarczy.

No to z tym się zdecydowanie nie zgadzam, bo jestem zwolennikiem tego, żeby pozwolić ludziom myśleć. Można się zacząć zastanawiać,
@epimonos: Dorabianie ideolo. I piszę to jako osoba stojąca po stronie "obozu geopolityki" a nie krytykantów.

Przesadna wiara w Bartosiaka jest tym samym co wiara we wszystko co mówi Friedman. Romantyczny mesjanizm pod przykrywką realizmu. Jak lubię mecenasa tak często odlatuje w swoich wizjach, a ludzie to łykają bezkrytycznie. Troche więcej sceptycyzmu.
@niggerinthebox: Ja tez nie jestem pelikanem, co łyka wszystko co Bartosiak powie. Ale geopolityka to nie tylko Bartosiak, Sykulski czy Moczulski. Warto o tym pamiętać. Ideolo nikt tu nie dorabia. Po prostu pamiętamy, że za komuny geo była blokowana.
@epimonos: Nie mówię że Ty jesteś pelikanem, ale obserwuję to np. na facebooku i to akurat celnie wytykają krytykanci. Inna sprawa, że większość ich argumentów jest słaba.

Reasumując, nie kupuję narracji że to niemcy/amerykanie/rosjanie/reptilianie stoją za całą tą krytyką. Raczej ktoś z krajowego podwórka + osobowe animozje + prymitywna reklama książki przez Maciążka.
Lemingi, weźcie tego swojego idola i wytknijcie amerykanom, że są kretynami słuchając się takich osób jak Kissinger. Rządy się zmieniały, dekady mijały, a taki geopolityk Kissinger dalej w białym domu dyktuje co i jak. WTF ?!?!?! Przecież geopolityka to tak jak przepowiednie wróża Macieja z fusów po kawie.

Acha,,,, nie.... zapomniałem Brajan... nie czepiamy się osób, które myślą, że się znają na geopolityce, chociaż się nie znają wcale, są politykami po zawodówce,
mastaprzemo - Lemingi, weźcie tego swojego idola i wytknijcie amerykanom, że są krety...

źródło: comment_fmbI1wD7BkVzSxSiwpYH1tJ8P2u7bjvO.jpg

Pobierz
Nie chcę niektórych tu obrażać, ale wielu się ze mną zgodzi, że wypowiedzi takie jak wasze, które w ostatnim czasie, jak się zaczęła moda na geopolitykę, zaczęły zalewać nasz szanowny tag, to po prostu jedna wielka kpina. Postarałem się graficznie zilustrować to zjawisko. Nie mam zamiaru znowu pisać żadnych elaboratów które wytłumaczyłyby wam, że z komentarzami tego pokroju, tylko się błaźnicie:
"Bartosiak, Sykulski to nie jedyni geopolitycy, wiecie?", "Bartosiak się myli, ja
mastaprzemo - Nie chcę niektórych tu obrażać, ale wielu się ze mną zgodzi, że wypowie...

źródło: comment_d2ibQceSwGQmSnhIpJQcWqA84odDk9Nf.jpg

Pobierz