Wpis z mikrobloga

@arsaya: lepiej robić 3 tygodnie - tydzień przerwy. Po 3 miesiącach to już możesz mieć za bardzo wypłukane. Drożdże prosto - 1/3 kostki zalewasz wrzątkiem, czekasz aż wystygnie, pijesz, powstrymujesz wymioty i tak możesz przez miesiąc.
Jeszcze co do kosmetyków - czym myjesz? Jakie odżywki stosujesz? Nakładasz na włosy te odżywki czy na skalp też się zdarza? Jaka jest temperatura wody, czy robisz peeling skóry głowy? Trzesz ręcznikiem i zawijasz turban
@arsaya: a jaką wodą zmywasz włosy? Gdzieś czytałam, że na koniec mycia powinno się spłukiwać włosy chłodną wodą.
Plus poczytaj skład swojego szamponu, większość ze składników na dłuższą metę podrażnia skalp i to może powodować wypadanie
@arsaya: Tylko co to znaczy, że nadmiernie Ci wypadają? Może masz bardzo dużo włosów i procentowo dzienna dawka tych, co wypadły jest stosunkowo niewielka. O wypadaniu mówimy wtedy kiedy włosy się przerzedzają, a kucyk robi się cieńszy. Jak długo to trwa? Widzisz różnicę w objętości fryzury?

W kwestii badań, to ogarnij ferrytynę. Włosy mogą wypadać nawet jak jest ona nie tyle poniżej normy, co w dolnych widełkach. Samo żelazo nie jest
@StaryZdzich: myje petal fresh albo eolab, rzadziej zdarza mi się jakimś garnierem. odżywkę też mam z petal fresh, z garniera i o herbal. maskę z awokado z organic shop, jajeczna baby agafii i garniera oil repair. odżywki tylko po długości. woda dosyć ciepła, a peeling robię, ale rzadko, może raz na miesiąc, dwa. Włosy wyciskam i zawijam w turban, a potem naturalnie schna (wiem, że nie powinnam wyciskac :c) susze bardzo
@arsaya: Przejrzyj blog Anwen. Zawsze jak ja się przenoszę w inny klimat, to lecą mi włosy i teraz tak się wkurzyłam, że używałam: picia drożdży i siemienia lnianego, wcierania żelu z aloesu i naparu z rozmarynu, olejowanie olejem z łopianu, łykanie biotyny. I mam po 2 miesiącach tyle baby hair i tak długich, że można pomylić z grzywką. Z innych metod, które mi nie podpasowały, ale u innych się sprawdziły: olej
@PyszneBuleczki: oj ja od jantara dostałam łupieżu :/ a już o badaniach pisałam, mwm aktualne zrobione i jest ok:) wiesz, ja mam strasznie długie włosy i zdarza mi się je ciągnąć, szarpnac, dlatego myślałam żeby je podciąć, bo końcówki mi się niedługo rozdawajac pewnie zaczną.
@cat_skeleton: bez przesady, ja zmieniłam parę rzeczy min to trzymanie w ręczniku, szampony i od razu mniej zaczęły wypadać, szybciej rosnąć i pojawiły się babyhair. Po prostu część z tych kobiet miałaby lepsze włosy jakby o nie bardziej dbały, ale samice wolą kupować kolejne gówno z lorerara i płakać, że "nic" nie działa, a wyniki majo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo, że wypadanie może być oznaką
@arsaya: Może tylko Ci się wydaje, że dużo włosów wypada, bo są długie? Do końcówek wiadomo olejek z chi. A tak w ogóle to ja też mam dość długie włosy i używam takiej dość kontrowersyjnej metody na zapobieganie kołtunom. Włosy myję delikatnie i nakładam odżywkę, następnie rozczesuję DELIKATNIE grzebieniem z szerokimi oczkami i wtedy czekam chwilę aż się wsiąknie. Nie powinno się tak robić, bo włosy i skalp ciepłe/mokre=podatne na zniszczenia,
@PyszneBuleczki: akurat wczesywanie odżywki to często polecana metoda o ile nie szarpie się włosów. Cale CG się na tym opiera i te dziewczyny nie mają bardziej zniszczonych włosów niż przed.
@arsaya: w przetworzonym nabiale jest mniej B12... to już lepiej pij sobie te drożdże, one są bogate w witaminy z grupy B :)
@arsaya: chi taka firma, ale nie przejmuj się, każde silikony bez alkoholu są dobre. Magiczna Moc Olejków. Jedwab w Green Pharmacy, Serum na końcówki z Isana. To CHI nie jest wcale składowo jakieś wyróżniające się :P
@StaryZdzich: Nie każdy silikon równy innemu. A ten z Chi ma w dodatku piękny zapach c: Nie wiedziałam o te metodzie CG. Może dlatego, że mam włosy niereformowalnie proste.
@arsaya: Tak, picie drożdży jest zdrowe. Działa też dobrze na cerę. Po jakimś czasie się przyzwyczaisz do smaku.