Wpis z mikrobloga

Jakie są najlepsze materiały do samodzielnej nauki #hiszpanski?
W grę wchodzą książki, aplikacje, ćwiczenia do wydrukowania. Chciałabym dojść do poziomu B1 do połowy 2019 roku, ale na ten moment zapisanie się na kurs językowy lub prywatne lekcje z nauczycielem nie wchodzą w grę ze względu na słabą sytuację finansową. Używam już Memrise i Duolingo :)

#naukajezykow #jezykiobce #rozwojosobisty
  • 10
@ZieloneWinogrono: @dr_getsome:
Nie myślałem, że to zrobie, ale ostatnio w ramach podobnego założenia i warunków (cel: B1 ASAP) ale z innym jezykiem (niemiecki), oprócz memrise stosuje też @SuperMemo i jest SPOKO :D na tyle, że polecam.

kupiłem pelen kurs niemieckiego (promocja 50% zrobiła swoje), dodatkowo jakieś podcasty czy filmy edukacyjne na yt i czuje progresik. W niedługim czasie wrzucę podcasty już do regularnej nauki, ale poza słownictem na memrsie kurs
@SuperMemo Ziomeczki, przy poprzedniej promce od Was sam pytałem o skuteczność Waszych kursów. Są na tyle dobre cenowo, że polecam i sam chętnie poeksploruje różne z nich, zwłaszcza przy następnych super promocjach! Na razie wyrobiona opinia jest na tyle dobra, że zachęcam innych :)
@ZieloneWinogrono: najpierw ogarnij podstawy, możesz to zrobić przy użyciu każdej ksiażki, wypróbowałam kilka i właściwie żadna nie wyróżnia się niczym jakoś szczególnie, ale myślę że sięgnięcie po ksiażkę to idealny start, więc po prostu kup jakąś :) na ćwiczenie gramy polecam gram@clicando, a potem zanurz się kompletnie w hiszpańskim tzn. interesuje cię jakaś rzecz- wpisujesz hasło w google po hiszpańsku, tłumaczysz sobie np. artykuły czy przepisy, wszystko. spoko też będą hiszpańskojęzyczne