Wpis z mikrobloga

Czy to jest standard o 7 rano na Saskiej, że jest ponad 40 osób do oddawania? Normalnie chodzę koło 9-10 i jest koło 10 osób przede mną, a i tak czeka się 1h na swoją kolej. Myślałem, że przyjdę wcześniej i będzie luźniej, ale #!$%@? mnie strzelił i wyszedłem.
Myślicie, że cały dzień tak będzie? O której może się rozluźnić? I tak już mam dzień wolny, więc po prostu chcę uniknąć kolejki.
p.s. rozumiem, że jutro 1.01 i ludzie chcą mieć dzień ekstra dzień wolny, ale nie spodziewałem się takiego zatrzęsienia.
#warszawa #krwiodawstwo
  • 32
@tage też myślę że będzie gorzej :p szedlbym 13. Sam już wiem że będę szedł w okolicach 27-29.12 i zastanawiam się już dziś na którą iść
@tage standard niestety. Jeżeli nie mam w planach wyjazdu to ok 14 melduje się na Saskiej. Przychodzac na 6.35 ostatnio byłem 13 w kolejce. Do badan i lekarza płytki mają pierwszenstwo przed krwia, nawet jeśli przyjdą godzinę później (dziwny jest tam system kolejkowania). wiec i tak realnie wszedlem gdzieś jako 25 osoba na badania. Skonczylem 9.45. Realnie 3h w Rckik. Jak przychodze na 14 to w niecala godzinę jest po robocie.
jutro 1.01


@tage: to za 2 miesiące hehe.
Zawsze w okolicy wolnego dnia tak jest - dlatego ja zawsze na płytki przyjeżdżam ok. 6, jestem przeważnie pierwszy - o wiele przyjemniej czekać w kolejce jako pierwsza osoba i szybko wejść na donację niż przyjść np. siódmy, piętnasty czy trzydziesty i denerwować się kolejką ludzi.
@tage raczej tak, jesli czujesz sie zdrowy i masz pewnosc ze Cie przyjma to idz. Rozumiem ze chodzi Ci głównie o L4 do pracy? Bo w przypadku odrzucenia wystawiaja jedynie na kilka godzin.
@czolgistka93 no wlasnie dziwnie to rano wyglada kiedy 10 plytkowcow juz zostalo zbadanych i czekaja do lekarza, a krew czeka. Chodzi mi o wykorzystanie stanowisk do donacji. Na krew jest bodajze 6, a na plytki chyba 5 stanowisk. I tak wszystkich plytek na raz nie poloza, a donacja trwa znacznie dluzej niz krew.
Rozumialbym proporcje w kolejkowaniu, ale nie bezwgledne pierwszenstwo.
@elbereth: z tego co widzialam to na krew 5 a na plytki 9 ale moge sie mylic :D no w kazdym razie nie to jest istota problemu, ja zawsze jak jestem we wtorek lub czwartek to najpierw puszczaja gdzies 6 plytkowcow potem gdzies tyle samo na pelna a potem juz zgodnie z kolejnością.