Wpis z mikrobloga

Hmm kiedyś był taki wykop na temat alternatywnej metody leczenia sepsy przez dr. Merika, wywołał dość spore zainteresowanie.

Miało to jakiś ciąg dalszy? Były jakieś wypowiedzi ze srony polskich lekarzy? Nie mam żadnych doświadczeń z altmedem (sceptycyzm wobec szczepień to nie jest altmed) więc się słabo znam na tym, jednak temat wydał mi się interesujący.

Generalnie ja jestem zrażony do altmedu z powodu takich pomysłów jak leczenie raka zastrzykami z wit. C czy pestkami z dyni, za dużo widziałem na onkologii żeby w coś takiego wierzyć, widziałem jak szybko i totalnie wyniszcza człowieka agresywny, złośliwy nowotwór i jak potężny jest to żywioł ale widziałem również jak wielu uratowała chemioterapia i żyli normalnie, bez żadnych remisji.

Ale co do sepsy, jako terapia wspomagająca...no nie wiem. Witamina C + B1 wraz ze sterydem, hmm wydaje mi się to nieprawdopodobne ale jednak ten koleś jest prawdziwym lekarzem i pracuje w prawdziwym szpitalu.

Zresztą tutaj wypowiadają się pielęgniarki z innego szpitala, gdzie wprowadzono tą metodę:
https://www.youtube.com/watch?v=geuabIZMBNI

Hmm nie wiem za bardzo co o tym, myśleć. Były jakieś próby z tym w Polsce? W google nic nie mogę znaleść.

Zastanawia mnie tylko to, że wykopki bardzo chętnie wykopały na główną jakiegoś lekarza z USA, który mówi w sumie podobnie jak Zięba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#altmed #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
@cclegane: W Polsce to tylko w podziemiu, anonimowo i bez świadków. Lekarze boją się donosów do izb lekarskich i odbierania uprawnień. 25 000 - 30 000 zgonów rocznie z powodu sepsy w Polsce to zbyt mało by jakiś profesorek zajął się tematem askorbinianu sodu bo dziwne ze w Niemczech, Czechach, Chinach i wielu innych krajach podają w szpitalach duże dawki wit C dożylnie, a u nas wolą dzieciaki posyłać na tamten
  • Odpowiedz
@ArtyQ: Dzięki, temat mnie bardzo ciekawi z przyczyn osobistych. Myślę, że w takich sytuacjach, jak stan jest ciężki, nie zaszkodzi spróbować alternatywnych terapii. Szkoda, że większość polskich lekarzy to taki beton.

@swarp: Semmelweisowi też tak mówili ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cclegane: @ArtyQ: wy to macie jakieś ziębowe kółko wzajemnej adoracji. I w ogóle ta piękna narracja, niby nie wiem, niby wątpię, w sumie to nie lubię ale słyszałem że działa. No to ja ci powiem, że nie działa i to ziębowe oszustwo i ściema.
  • Odpowiedz