Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chciałabym robić zlecenia z Upworka, z tego co czytałam powinnam wysyłać co miesiąc zaliczki do urzędu skarbowego nie prowadząc działalności gospodarczej. Czy ktoś może mi powiedzieć jak powinna wyglądać taka zaliczka (co w tytule przelewu) i w jakiej kwocie? :P. Potem po prostu składam pita z uwzględnieniem tych wszystkich zarobków rocznych jak dobrze rozumiem. W razie czego do kogo uderzać o poradę, do księgowej?

#upwork #freelance #programowanie #dzialalnoscgospodarcza #umowaodzielo
  • 7
@JestemMisiem: Przelewów do US nie robi się już tak jak zwykłych. Chyba wszystkie banki mają swoje formularze które ułatwią Ci zrobienie takiej wpłaty.

To znaczy, że: wybierasz US z listy, potem deklarujesz rodzaj wpłaty jaką robisz a robi się to na podstawie dokumentu w twoim wypadku PITu (wybieresz dokładnie nazwe dokumentu z dokładnością do literki w PIT). Potem w zależności od wybranego dokumentu pewnie będziesz musiał wypełnić pola w stylu "Wybierz
@JestemMisiem: to od razu mogę Ci powiedzieć, że jest jest to praktycznie niemożliwe, żeby teraz dołączyć do Upworka jako programista. Na wejściu wybierasz swoje skille z listy i na podstawie tego oni akceptują twoje konto. Kombinowałem z naprawdę dziwnymi technologiami / językami programowania (wpisywałem nawet niszowe Coldfushion) gdy nie udało się dołączyć specyfikując bardziej standardowy stack (jakieś tam popularne framework JS typu React) i za każdym razem dostawałem odpowiedź "Sorry ale