Wpis z mikrobloga

@kiszczak: Interesują mnie benzynowe :) Poprawiłam zapytanie. Wiem że silniki benzynowe w tych modelach są trwałe bo mój znajomy ma Mercedesa Vaneo i na gazie przejechał już ponad 150 tysięcy po założeniu LPG. W tym Vaneo jest 1.9 a ja celuję w 1,6.
  • Odpowiedz
@rozowakaczuszka mama posiada tego Scenica 2.0 benzyna, manual. Dobrze się zbiera, przez kilka lat 7-8? żadnych grubszych remontow. Ostatnio świece wymieniane i jakiś tam sterownik ;) tylko przy jeździe w mieście krotkie trasy sporo pali, ponad 10l
  • Odpowiedz
serwis tego auta to jakaś masakra.


@Jowanka: Wiem że trzeba ściągnąć cały zespół napędowy aby naprawić większość rzeczy. Do tego ma wadę w postaci nieosłoniętego alternatora, który jest pod spodem silnika.
Bez podnośnika to się za wiele nie zdziała.

A Scenic nie ma ocynku tak jak mój stary clio z 1998 roku?
  • Odpowiedz
@rozowakaczuszka: Albo nie ma, albo ma źle zrobiony, w każdym razie korozja się zdarza. Pamiętaj że w takich starych autach automaty są koszmarnie powolne i wpływają niekorzystnie na spalanie. Jestem ogromną zwolenniczką automatów w nowoczesnych autach, ale w tych rocznikach wolałabym chyba manual...
  • Odpowiedz
@rozowakaczuszka: No na pewno, BMW X5 to był wtedy highend, w porównaniu z tym Renault to będzie muł, bo tam jest jakiś taki czterobiegowy antyk. W A-klasie nie wiem, ale A-klasę serio stanowczo odradzam. Jaki masz w ogóle budżet na to auto?
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Sebastian zluzuj, nie piszesz z chłopem - idź spać albo wytrzeźwiej.
Potrzebuję wysokiego samochodu do miasta tak aby mnie światła nie raziły.
Na polskie trasy to wolę pożyczyć od ojca X5 F15 a po mieście to coś co nie będzie żal jak zostanie porysowane lub obite.
  • Odpowiedz
@rozowakaczuszka: Co kto lubi, ale dla mnie CVT jest bardziej spoko, niż antyczne hydrokinetyki. 10k ze wszystkim to jest niewiele szczerze mówiąc. Czyli tak na prawdę na samo auto masz tak z 7 tysięcy... ciężko wybrzydzać, zwłaszcza jak chcesz automat, których jest na rynku niewiele jak chodzi o małe auta...
  • Odpowiedz