Wpis z mikrobloga

Nie będę owijał w bawełnę, krótka piłka: Czy Loxon Max na 100% ma 50mg minoksydylu/ml (5%)? Czy jest jakiś niezależny chemik, który to zweryfikował?

Skąd moje wątpliwości? Skoro ma on minoksydyl w stężeniu 50mg/ml (5%), to dlaczego NIE jest na receptę, podczas gdy wszystkie inne leki z takim samym stężeniem są?
Czym różni się loxon max od np. alopexy 5%?
Sprawdziłem skład obu leków i mają nawet takie same substancje pomocnicze, w takich samych stężeniach.
A jednak jedno jest na receptę, a drugie nie. Wszystkie leki z minoksydylem 50mg/ml (5%) są na recepte oprócz loxonu max. Dlaczego?

Można się domyśleć, że to przez to, gdyż producenci loxonu przekupili polskie ministerstwo zdrowia by wykreślili loxon z listy recept (przypomnijmy, że loxon max rok temu nazywał się loxon 5% i również był na receptę)
I z tego powodu się zastanawiam: Czy aby na pewno loxon max jest 5-procentowy? Czy producenci przypadkiem nie wykorzystują tego, że ich produkt nie jest na receptę i tną koszta, dając mniejsze stężenie minoksydylu? Ktoś to weryfikował?

PS. jak już przeczytaliście to przy okazji zapytam: Używał ktoś z was i rzeczywiście były widoczne efekty?
#wlosy #lysienie #loxon #loxonmax #minoksydyl
  • 6
@CapaldiTheDoctor: Mimo wszystko, powód dlaczego loxon max jest bez recepty, zbytnio mnie nie interesuje.
Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście jest on (jeśli chodzi o minoksydyl) 5-procentowy (50mg/ml), tak jak wszystkie inne 5-procentowe leki, które są na receptę ;) Jestem ciekawy czy ktoś to weryfikował.
@Prylik może farmaceuta wyatarczy? Loxon 5% jeszcze do niedawna był na receptę. Potem zmienił rejestrację na lek OTC. Nie jest zresztą jedynym minoksidilem o tym stężeniu, który już można dostać bez recepty. Tak samo jest z preparatem o nazwie handlowej Alocutan. Leki zmieniają rejestrację (np. Ketonal). Czasem leki o tym samym składzie, ale różnych nazwach handlowych mają różbe rejestracje (przeważnie wersje dostępne bez recepty mają mniejsze opakowania, ale nie jest to regułą: