Wpis z mikrobloga

Poszukuję serii sci-fi, która wciągnie mnie dogłębnie.
Aktualnie skończyłem czytać pierwszy tom Hyperiona Dana Simonsa i kompletnie nie przypadł mi do gustu.
Za to bardzo podobały mi się Głębia Marcina Podlewskiego, czy Odyssey One Evana Curie. Fundacja natomiast średnio mi się podobała.
Lubię książki z akcją w przestrzeni kosmicznej, podróże między gwiezdne, czy między galaktyczne. Tajemnice, artefakty, nowe światy, odkrycia to jest coś co mi się podoba.

Czy ktoś mógłby polecić coś co wpadnie w takie gusta?
Ja zastanawiam się nad kilkoma tytułami:
Ogień ludzkości
Diuna
Zaginiona flota.

Ale może polecicie coś innego?
#ksiazki #audiobook #ebook #scifi
  • 32
@Cogres: Polecam serię Starship Mikea Resnicka. Może wieje trochę patosem, ale po przymknięciu oka, czyta się znakomicie.

I drugie co mi przychodzi do głowy to seria Wojna Vattów. Jednak z tą serią możesz mieć problem ze zdobyciem. Polecam rożne dworcowe wyprzedaże.
@Cogres: Mógłbyś bez problemu. Jedno z bardziej realistycznych podejść do tematu, książka pisana przez oficera marynarki. Sporo różnych wątków, konieczność zadbania o takie pierdoły jak paliwo czy amunicja dla floty a sporo autorów wygodnie pomija te kwestie. Dosyć mroczny czy jak inni wolą realistyczny uniwersum. Frakcje ludzi pogrążone w wojnie od pokoleń z okazjonalnymi bombardowaniami cywilnych populacji planet, bo jakoś wojne cza zakończyć, nie? Starcia również opisanie bardzo precyzyjnie okręty podzielone