Wpis z mikrobloga

Poszukuję serii sci-fi, która wciągnie mnie dogłębnie.
Aktualnie skończyłem czytać pierwszy tom Hyperiona Dana Simonsa i kompletnie nie przypadł mi do gustu.
Za to bardzo podobały mi się Głębia Marcina Podlewskiego, czy Odyssey One Evana Curie. Fundacja natomiast średnio mi się podobała.
Lubię książki z akcją w przestrzeni kosmicznej, podróże między gwiezdne, czy między galaktyczne. Tajemnice, artefakty, nowe światy, odkrycia to jest coś co mi się podoba.

Czy ktoś mógłby polecić coś co wpadnie w takie gusta?
Ja zastanawiam się nad kilkoma tytułami:
Ogień ludzkości
Diuna
Zaginiona flota.

Ale może polecicie coś innego?
#ksiazki #audiobook #ebook #scifi
  • 32
@erajwa: no właśnie tak wczoraj analizując komentarze na lubimy czytać wyszło mi, że nie za wiele tam sci-fi. A ja jednak chcę coś z głębokim klimatem sci-fi i na trochę czasu się przywiązać do serii.
@mosku: Kwestia gustu, dla mnie są w #!$%@? podobne, nawet w tym że od klasycznego pierwszego tomu im dalej w las tym gorzej. Ja uważam, że jak ktoś nie odnalazł się w humanistycznej literaturze Hyperiona to tym bardziej nie odnajdzie się w Diunie, gdzie takich rozważań jest jeszcze więcej.
@erajwa: Długo czekałem na ostatnią część ale się trochę zawiodłem mimo to zawsze polecę serię Głębia bo mnie wciągnęła ale imiona postaci mnie często irytowały.