Wpis z mikrobloga

Trochę na temat krótkich tablic po 3 miesiącach od wprowadzenia. Budzą one kontrowersje, niemniej jednak jak na polskie warunki to przez ostatnie 2 lata nastąpił duży postęp - w końcu wreszcie można dostać zarówno trzecią tablicę jak i pasującą do aut amerykańskich.
Wadą jest to że wprowadzono tylko krótkie tablice zamiast dwurzędówek w wymiarach USA i trzeba przerejestrowywać auto. Ale tak ogólnie to nawet mi się podobają - na odpowiednich autach naprawdę dobrze siedzą.
Jest jeszcze jeden aspekt nowych tablic i prawdopodobnie wyjaśnjający dlaczego tak dużo właścicieli aut które mają miejsce na normalne blachy je bierze - po raz pierwszy od 18 lat można dostać tablice które nie są przypisane do powiatu, jedynie do województwa - tak jak miały czarne i miały mieć białe w oryginalnym projekcie gdyby nie fakt do akcji wkroczył Związek Powiatów Polskich (to brzmi absurdalnie, ale tak było - w ciągu paru miesięcy od reformy administracyjnej w 1999 utworzyła się grupa która była w stanie wylobbować zmiany w ustawie o oznakowaniu pojazdów).
W każdym razie wreszcie są tablice których nie trzeba zmieniać bo przeprowadziło się poza miasto albo dwie wioski dalej, a warszawskie buractwo nie może już tępić słoików za to że mają trzyliterowe wyróżniki powiatu. Dlatego aż tak się już nie dziwię że niektórzy je biorą.

Dla atencji Lincoln Town Car z przełomu lat 80. i 90.

#samochody #motoryzacja #tablicerejestracyjne #bialeblachy #carboners #americancars #lincoln
o.....y - Trochę na temat krótkich tablic po 3 miesiącach od wprowadzenia. Budzą one ...

źródło: comment_87S0rdT3EDpfMelKubEOfpOTTWmc0tuj.jpg

Pobierz
  • 12
po raz pierwszy od 18 lat można dostać tablice które nie są przypisane do powiatu, jedynie do województwa


@oficer-prowadzacy: dupa a nie prawda. Tablice indywidualne mają oznaczenie tylko województwa.

a warszawskie buractwo nie może już tępić słoików za to że mają trzyliterowe wyróżniki powiatu.


@oficer-prowadzacy: No i jeszcze niespodzianka - jutro mogę pojechać do jakiegokolwiek powiatu w Polsce i tam wyrobić sobie tablice.
@oficer-prowadzacy: nie mają wyróżnika powiatu ale przynajmniej w tej chwili można dojść skąd są bo zostały rozdzielone w zakresie numeracji. Kujawsko pomorskie np:
C 001 - C 200 – CB
C 201 - C 300 – CG
C 301 - C 500 – CT
C 501 - C 600 – CW
C 601 - C 650 – CAL
C 651 - C 700 – CBR
C 701 - C 750 –
@oficer-prowadzacy: w sumie racja. W mojej mieścinie jest wyróżnik trzyliterowy ale jakoś nie doświadczyłem nigdy z tego powodu przykrości. Myślę natomiast że zaletą jest i jednocześnie zachętą dość krótki numer bo generalnie każdy chciałby mieć łatwy. Tak jak z numerem telefonu.
@roszej:
No i nie są przypisane na stałe do powiatu - to że obecnie C001 jest w Bydgoszczy nie znaczy że tak będzie zawsze - po sprzedaży do Włocławka czy Torunia dalej będzie miało te same blachy

@jaroslaw_madry:
Czcionka akurat według mnie wygląda spoko, ale obecny system jest ewidentnie do bani.