Wpis z mikrobloga

@Torian: ale jaka jest twoja sytuacja, masz rozliczenie z norwskiego urzędu (w sumie jak mógłbyś nie mieć). Skoro się upominają tzn, że pracowałeś w Polen i Norge w tym samym 2016 roku tak?
  • Odpowiedz
@Torian: u no to masz jeszcze inna sytuacje. W liscie, ktory dostales powinien byc nr telefonu do osoby za to odpowiedzialnej wiec najprosciej sie zapytac czy ta darowizna zmienia cokolwiek czy poprostu masz zlozyc deklaracje dochodow.
  • Odpowiedz
@Torian: aha zalatw sobie certyfikat rezydencji podakowej, aplikuje sie przez altina i trwa jakies 1,5 tygodnia. Moze sie okazac, ze masz surpise tak jak u mnie. Zarejestrowany bylem w UDi od marca 2015 a wedlug skatu od stycznia 2016 ( ͡º ͜ʖ͡º)

no właśnie cały rok pracowałem w norwegii. A jedyne co łączy mnie US to darowizna od matki.


@Torian: od 1 stycznia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jasonfly: Właśnie jestem po rozmowie z Panią urzędniczką. I US pragnie opodatkować mi mój zasiłek z Norwegii , bo jestem zarejestrowany w Polsce. Zaproponowałem że wyślę jej oświadczenie że jestem rezydentem w Norwegii. Po czym chyba trochę zmiękła. Powoływała się na art. 21 w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania.
  • Odpowiedz