Wpis z mikrobloga

@Wariat_Z_Mokra_Glowa: to zależy :) pracuje obecnie nad programem który wykonuje dużo obliczeń i wykonując je program napisanym w C/C++ jest to dużo szybsze niż w Pythonie. Fakt, że Pythona znam tylko na tyle na ile umiem napisać jakich działający prototyp, nad optymalizacją nie siedziałem, bo i tak docelowo mailem pisać to w C/C++.
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: Ja sobie trochę programowałem hobbystycznie i z tego co zrozumiałem, jak potrzebujesz szybkich obliczeń, to bierzesz język kompilowany bezpośrednio do kodu maszynowego. Może to być jakiś na przykład C(który jeżeli chodzi o obliczenia to nie jest chyba zbyt wygodny), C++, albo Fortran. Jednak napisanie aplikacji w tych językach jest bardziej pracochłonne niż w takim Pythonie, więc jak masz jakieś obliczenia gdzie powiedzmy parę sekund nie robi ci różnicy, to
  • Odpowiedz
to wpisz pan w interpretrze pythona co zwraca wyrażenie 'c < d' i zastanów się jaki sens ma ciągłe sprawdzanie tego samego warunku


@passage: Bardzo duży jeżeli ktoś robi pętle nieskończoną( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bzdury pieszecie. Większość algorytmów jest już zaimplementowany w libach, które jeśli tylko się da wykorzystują sprzętową akcelerację. Co z tego, że np napiszecie własny enkoder AES w czystym c, jeśli taki program w pythonie czy nawet javascript wykorzysta akcelerację procka i będzie liczył 1000 razy szybciej?
  • Odpowiedz