Wpis z mikrobloga

@Oplyy: Wygląd ok, ale pod względem funkcji to bieda straszna. Zapraszam na ich profil na facebooku, gdzie jadą po nim po całości. Dobrze chociaż, że ugięli się pod względem wgrywania tras. Oby dodali choć połowę tego, co obcięli względem poprzednika, v800.
dwa lata i nadal działam jak gowno? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #garminteam


@AvantaR: czekaj czekaj, czy ty wlasnie wywolales do tablicy fenixa 5? ( )

A tak serio to w sumie chodzilo mi o wyglad. Ale fakt spartany to dramat, widac ze u kazdego producenta dziala prawo, co druga gemeracja jest do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lolens: Pewnie dodadzą - v800 na początku też mnóstwa rzeczy nie miał.

@AvantaR - chętnie bym porównał fenixa z suunto w naprawdę trudnym terenie (doliny górskie) - bo tu najbardziej kuleje; w lecie w Hiszpanii podczas wędrówki kanionem na dystansie 25 km pokazał >40.
@mucher: @AvantaR: @Crock92:
Ja porownywalem ambita 2 z 310xt czyli w sumie staruszki i bylo, dosc podobnie, roznice na dystansie rzedu 2-3%.

Natomiast widze znaczne przeklamania ambita 3 w porownaniu z fenixem 3 jesli chodzi o wysokosc.
Tzn jak zgra sie suche pliki to to wychodzi. Natomiast jak porownywac w movescount i garmin connect to juz tego nie ma.
Moves w jakis sposob prostuje te wyniki, podobnie jak gaemin
@PurpleHaze ja sprzedałem ambit3 sport (on nie miał barometru) i amazfit mi wystarcza.
Z zegarkiem głównie biegam + rejestruje treningi "indoorowe" - absolutnie nie widzę tu żadnej przewagi suunto. Wiadomo, ewentualnie bateria.
Do tego wszelkie Smart funkcje których suunto absolutnie nie ma żadnych - chociażby mógłby te głupie wykresy z kroków robić, skoro i tak je zlicza.
@Crock92: kazdemu wg potrzeb :)
Ja nie potrzebuje smartwatcha, bo na codzien nosze analogi na wskazowkach. A kupilem ambita 3 ze wzgledu na starty w biegach powyzej 16h. I dla mnie priorytetem byla (i nadal jest) bateria, przekladam ja nad kolorowe ekrany, mozliwosci customizacji tarcz itp itd.
Po prostu potrzebuje sikora do tyrania, ktory poprowadzi mnie po trasie i da rady to robic dlugo :)
@PurpleHaze: 310 to był nad-gps. Żadnego pobierania satelitów z komórki, a - jak kiedyś wracałem z podróży po Europie, uruchamiając go średnio co jakieś 500 km (Włochy, Słowenia, Czechy, dom) - za każdym razem fix był w 5 sekund.

Co do auto - to tak to działa wg mnie w rowerowych Edge - tzn. on się autokalibruje z GPS. Pamiętam, z 10 lat temu miałem 60csx - i ten ich algorytm