Wpis z mikrobloga

#nerwica #medycna
Byłem ostatnio u lekarza, gdyż czasami dokuczaja mi ogromny stres i uczucie lęku, paniki. Lekarz przepisał mi Milocardin, takie jakieś krople. Jednak czytając ulotkę nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy owy lek jest do stosowania doraźnego, czy też długotrwałego. Chodzi mi o to czy mam go dawkować codziennie w napisanych w ulotce dawkach, czy też w sytuacjach kryzysowych. No i pytanie: Czy to w ogóle działa?
  • 12
@borsuk123: zwykle w tym przypadku bierze koło 5-10 2-3x dziennie i w razie ataku lękowego więcej ( nie pamiętam a jestem w domu i nie mam za bardzo jak sprawdzić ale tam zwykle było koło 20-30 kropel ) możesz to rozpuszczać na wodzie, choć osobiście polecam wziąć łyżeczkę cukru i na nią kropić.
@borsuk123: Ten lek zawiera fenobarbital a z tego co można wyczytać o barbituranach w kwestii uzależnienia to cytuję wikipedie.

Właściwości uzależniające:

Silne. Przy dłuższym stosowaniu dochodzi do uzależnienia psychicznego jak i fizycznego. Szybki wzrost tolerancji powoduje częste zwiększanie dawki. Pełne uzależnienie pojawia się jednak dopiero po kilkumiesięcznym stosowaniu dużych dawek.
@nonpr0: W takim razie nie rozumiem celu stosowania tego leku xD. Równie dobrze mógłbym sobie zapodać jakąś rozweselającą tabletke co dzień z rana i czuć się swobodnie :P.
@nonpr0: No dokładnie. Codziennie 4-pak na śniadanie i dzień jest wesoły. Tak czy siak, dziękuje Ci za uświadomienie mnie o tym, iż ten lek ma silne działanie uzależniające.