Wpis z mikrobloga

Czas na dzień ósmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na wstępie powiem, że yerba trzymała moją stażystkę do północy. Narzekała mi trochę, ale jej przypomniałem, że sama chciała mocną. A i zapomniałem dodać że posłodziła ją sobie.
Leniwy małpiszon dostał od niej dzisiaj ciasto w ramach przeprosin za nazwanie go leniwym małpiszonem. Ciasto wyglądało zachęcająco, niestety ten leniwy małpiszon jest jeszcze łakomym małpiszonem. Zjadł całą blachę sam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do zadania na dziś. Przyniosłem jej moje notatki ze studiów - o systemach liczbowych. W sumie nie wiem czy miała to na studiach, czy nie, ale mogą się jej przydać. Dostała i powiedziałem, że dzisiaj ma spróbować samodzielnie popracować. Chciałem zobaczyć jak jej pójdzie. W sumie to szło całkiem nieźle. Nawet za bardzo mnie nie męczyła, tylko dzielnie smarowała kod.
Niestety pominęła pisanie testów, jak jej zwróciłem uwagę szybko się poprawiła i je dopisała. Przy wyjątkach wciąż ją trzeba pilnować żeby nie pisała tam elaboratów.
Od strony devów wieje nudą. Chyba załapali, że nie wolno podrywać w pracy stażystek. Niestety reszta kobiet wciąż czasem przyłazi ją zagadać.
Po południu zostałem wezwany przed oblicze hru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem pogadankę, o wczorajszym zajściu z product ownerem. W sumie to tego ciula nikt nie lubi. Ogólnie to dopytywali, czy na pewno wszystko jest w porządku, bo firma oczywiście stara się zapobiegać mobbingowi i zawsze rozwiążą wszystkie związane z nim problemy. Zapewnili mnie też, że to się nie powtórzy, a product owner zostanie wysłany na szkolenie z zachowań interpersonalnych czy jakoś tak. Czyli dwa dni #!$%@? z jakimś kołczem XD. W sumie wiem co to, bo sam musiałem takie karnie odbyć, ale to materiał na inną historię. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Drugą sprawą, jaką miał do mnie hr to były postępy mojego padawana. Stwierdziłem, że nie ma gadania o niej bez niej, więc taktycznie przerwałem i poprosiłem o przerwę na siusiu i poleciałem po nią.
Jak przyprowadziłem, to opisałem hrowi moje wrażenia. Trochę się oburzyły, że ona tam jest, ale jak już zacząłem gadać to mleko się rozlało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc hr się dowiedział, że mój padawan:
- szybko się uczy,
- poziom umiejętności programistyczny jest na razie niski, ale stale się poprawia,
- za mniej więcej dwa tygodnie powinna być w stanie w pełni sprawnie pracować samodzielnie przy prostszych taskach,
- musi popracować nad pewnością siebie, bo jej na głowę wejdą pozostali programiści,
- niezjadanie brzegów pizzy to zbrodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie rozpętałem mały maraton cringu , ale uznałem, że lepiej jak to wszystko stażystka usłyszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wracając do nauki. Stażystka szybko zrozumiała czym są błędy przybliżeń. Jak ją na koniec dnia wypytałem to bezbłędnie wszystko wyśpiewała. Włącznie z zawartością moich notatek.
A i ustaliliśmy w teamie, że w przyszłym tygodniu przejdzie chrzest bojowy. ( ͡ ͜ʖ ͡) W halloween.

#leniwieczostalnauczycielem #it #staz #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz